Cam Balkon Aksesuarları

Cam Balkon Aksesuarları Çeşitleri

Cam balkon bir sistemin genel kabul görmüş adıdır. Balkona takılan ve kapatmaya(hareketli olarak)  yarayan cam ağırlıklı bir üründür. Cam, alüminyum ve cam balkon aksesuarları çeşitleri birleşimden oluşur. Her gün yeni aksesuar çeşitleri sektörde kullanılmaya başlanmaktadır. Cam balkon aksesuarları, sistemin en çok kullanılan ve arıza sebeplerini oluşturan ürün grubudur. Bu yazımızda aksesuar çeşitleri, kaliteleri, renkleri ve genel özelliklerinden bahsedeceğiz. 2019 cam balkon aksesuarları açısından yeni geliştirilen ürünlerin atak yılı olmuştur. Fiyat unsuruna etki eden aksesuarlar kullanım rahatlığına ve dayanıklılığa etki eder.

cam balkon aksesuarları
camlama aksesuarları

Cam Balkon Aksesuarları Nelerdir?

Camlama aksesuarları nelerdir? sorusunu sistematik olarak cevaplayacak olursak; Cam balkon kilit sistemleri zihin karışıklığının en çok olduğu aksesuar grubudur. Cam balkonun kullanım amacına bağlı değişkenlik gösterir. Belkide takıldığı yere göre de değerlendirilmelidir.

cam balkon izmir iletişim
cam balkon izmir iletişim

Katlanır Cam Balkon Kilit Sistemleri

a- Çocuk Emniyet Kilidi: Katlanır cam sistemlerine standart olarak takılan kilit sistemidir. İlk açılan(ipli kullanılan) kanada takılır. Yana doğru dairesel hareket ile kilitlenir. Siz nasıl açılıp kapanacağını göstermeden ailenizin küçük üyeleri camlama sistemini açamazlar. Bu sisteme daha çok çocuk emniyet mandalı demek daha doğru olacaktır.

çocuk emniyet kilidi cam balkon
çocuk emniyet kilidi cam balkon

b- Cam Cama Katlanır Kilidi:

Cam cama katlanır kilidi iki cam arasına takılan krom paslanmaz kilit sistemidir. Sabitleme ve kilit sistemi olarak iki parçadan oluşur. Dışarıdan anahtar ile kilitlenir. İçeriden çevirme kolu ile kilitlenir. İlk açılan kanada takıldığı için tüm sistem açılmaz. Konut giriş kapısını kapatan camlama sistemlerine emniyet için takılır. İşletmelere ve mekanlara da takılabilir.

cam cama kilit sistemleri
cam cama kilit sistemleri

c- Ekstra Sürgü Kilit

Ekstra sürgü ile kast ettiğimiz her bir kanada takılan fişek anlamına gelir. her bir kanada ayrı ayrı takılabilir. Ancak tek tek kapatmak ve açmak oldukça zahmetli bir iştir. Zemin katlarda veya pergola altlarına ekstra uygulanabilir.

katlanır camlama fişek sürgü kilit
katlanır camlama fişek sürgü kilit sistemleri

Sürgülü Cam Balkon Kilit Sistemleri

Sürgülü cam balkon sistemlerinde bir kaç kilit sistemi uygulanır;

a- Fotosel Cam Kilidi: 

İlk açılan sürme kanada takılan kilittir. Zemine takılır. İçten ve dıştan kilitlenebilir. Bina giriş kapısının olduğu yere takılır. Başka girişin olmadığı konutlarda kullanılır.

fotosel kilit surgulu camlama
fotosel kilit sürmeli cam balkon

b- Sürgü Basma Kilidi:

Sürgü kanadın içerisine takılır. Kasa ve kanada bağlanır. Açılan kanatlara takılır. Açılması zordur. cam balkon sistemlerini daha detaylı incelemek için TIKLAYIN.

2- Cam Balkon Cam Panel Aksesuarları

3- Cam Balkon Yardımcı Malzemeler

cam balkon konusunda farklı bir yazı daha okumak isterseniz TIKLAYINIZ.

oval cam balkon aksesuar sorunları
oval cam balkon aksesuar arızaları

Cam balkon aksesuarları konusunda yazılarımız devam edecektir. Kalite ve fiyat karşılaştırmasını reel yapabilmek için aksesuar ve değerlerini doğru ortaya koymak gerekir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir