İzmir Teras Kapatma Nasıl Olmalı?

İzmir Teras Kapatma ve İzmir teras kapatma nasıl olmalı? Son yılların gözde yapı tasarımlarından teras kapatma (teras kapama). Açık bir terasınız var… Belki en üst katta belki de birinci katta… Her iki durumda da teras kapatma ihtiyacınız doğabilir. Geniş bir teras her zaman yaşam konforuna olumlu katkı yapar. Açık teras alt katta kullanılan odaların konforuna olumsuz etki yapabilir. Önlenemeyen su sızıntıları binanın yapısında bozulmalara yol açılabilir.

izmir teras kapatma
İzmir teras kapatma firması

Su ve yağmur sızıntıları, sıcak ve soğuk mevsim etkileri önlemenin en etkili çözümü teras kapatma uygulamaları diyebiliriz. Teras kapama cam balkon, Çatı katı teras kapatma, teras üstü kapama ve açık teras nasıl kapatılmalı? gibi bir çok sorunun cevabı firmamızda…

teras katı kapatma modelleri
teras kapatma seçenekleri                                                                                                                                                                                                                        

İzmir Alüminyum teras kapatma, İzmir cam balkon teras kapatma, cam teras kapatma, teras kapatma çatı sistemleri, alüminyum doğrama teras kapatma ve teras camlama sistemleri olarak da adlandırılır. Doğru bir keşif ve öneriler ödenen paraların boşa gitmesinin veya beklenen verimin alınamamasına sebep olabilir.

İzmir teras kapatma
teras kapatma firması

Keyifli vakit geçirilen bu alanlar bazen de beraberinde aklınıza gelmeyen sorunlar ortay çıkarır. Firmamız teras kapatma, teras kapatma kış bahçesi ve teras kapama yaşam odası taleplerine uzman ekipleri ile cevap vermektedir. Bir telefon açmanız sizi rahatlatacak çözüm önerilerimize kavuşmanız için en kısa yoldur. Kış bahçesi için daha fazla bilgi almak isterseniz linke tıklayabilirsiniz; www.kisbahcesiizmir.com

İzmir ters kapama
İzmir ters kapama fiyatları

Teras Kapatmak istiyorum Ama Nasıl?

Açık bir terasınız var oldukça geniş veya dar alan bir sebepten kapatılması gerekiyor… İzmir teras kapatma ihtiyacınızda bir kaç yol var!

İzmir teras kapatma örnekleri
İzmir teras kapatma seçenekleri

İzmir Demir Pergola Çatı İle Teras Kapatma

1- Demir İskelet Sandviç Panel Pergola İle Kapatma: İlk önce demir kutu profiller ile karkas oluşturulmalıdır. Dikey taşıyıcılar en az 80 x 80 cm kutu profil kullanılmalıdır. Demir pergola (pergule, pergole) yatay taşıyıcılar 40 x 60 kutu profilden en az 1,8 mm et kalınlığında olmalıdır.

teras kapama camlama izmir
teras kapama cam sistemleri izmir

Bu arada en doğrusu gereken miktarda demir makas kurulmasıdır. Makasların üstüne yatay aşıklar 40×60 boyalı kutu demir profilden atılmalıdır. Sandviç paneller için maksimum 80 cm aralık ile profil atılmalıdır.

izmir teras kapatma
izmir teras kapatma sistemleri

Duvar dibi saç kıvırma işlemi duvara gizlenip üzeri sıvanabilir yada çeşitli yalıtım malzemeleri ile yalıtılmalıdır. Böylece teras çatı uygulaması tamamlanmış olur. İzmir Teras Kapatma (Kapama) farkımız, demir pergola imalatında ilkemiz gizli oluk sistemi ile çalışmaktır. Sandviç panel uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Demir pergola metrekare fiyatları 400,-TL – 650,-TL arası(istenilen özelliklere bağlı)

İzmir teras kapama pergola
İzmir teras kapama modelleri

2- Taşıyıcı Demir Profillerin Kaplanması Veya Boyanması: Çatı tamamlandıktan sonra taşıyıcı pergola profilleri demir boyası ile boyanabilir. Diğer seçenek taşıyıcı profillerin alüminyum kompozit ile kaplanmasıdır. Bir çok renk seçeneği ile alüminyum cephe kompozit levhalar estetik görünüm vermektedir. Boardex levha ile de kaplama yapılabilir. Üzeri sıvanıp boyanabilir.

3- Teras Kapama Tavan Kaplama Çeşitleri: Teras kapatma tavanı estetik olarak kaplanmalıdır. Tavan kaplama işlemi bir kaç çeşit malzeme ile yapılabilir. Alçıpan levha ile tavan kaplama yapılabilir. Alçı sıva ve boya ile göze hoş gelen renge boyanabilir. Boardex levha ile de kaplanabilir. Taş yünü kaplama malzemesi ile pratik bir imalattır. Taş yünü parça levhalar(60*60cm ebatlarında) kolay değiştirilebilir. Teras kapama belki de kış bahçesine dönüşmeye şimdiden hazır. KIŞ BAHÇESİ için TIKLAYINIZ.

İzmir teras kapatma görselleri
teras kapatma 2020 fiyatları

İzmir Motorlu Tente İle Teras Çatı Kapatma

Bazen içimize kapanırız, bazende açılmak ruhumuzu özgürleştirmek ve gökyüzüne bakıp yıldızların altında hoş vakit geçirmek… Tam da bu beklentilere motorlu tente cevap vermektedir. İster kapalı ister tamamen açık bol ışıklı bir çatımız olsun diyorsanız Motorlu Tente ile Teras Çatı Kapatma… Tente kumaşları ithal Avrupa ve uzak doğu kumaşlardan üretilir.

motorlu tente teras kapatma
motorlu tente teras kapatma fiytaları

Bizim önerimiz Avrupa kumaş seçeneğidir. Hazır soft ışıklandırma sisteminde samsung malzeme kullanılmaktadır. Tente motor markası Becker veya Mosel seçebilirsiniz… Motorlu tente m2 x 550,TL’den başlamaktadır. Dikkat edilmesi gereken 25 metrekare altı ölçülerin mutlaka 25 m2’ye tamamlanması gerekmektedir.

Teras cam odası İzmir
Teras cam odası modelleri İzmir

Alüminyum Cam Çatı İle İzmir Teras Kapatma

Biraz yüksek beklenti  gibi gelse de bazen cam çatı talepleri ile karşılaşıyoruz. Sabit cam çatı ile teras kapatma veya motorlu cam çatı(açılır cam çatı) olarak iki şekilde uygulanabilen bir sistemdir.

teras kapama atölyesi izmir
teras kapama üretici atölyesi izmir

Ancak maliyeti sebebi ile son anda vazgeçilen bu ürün bir süre daha tekliflere kapalı kalacak gibi gözüküyor. Cam çatı ile teras kapatma, alüminyum profiller ve camdan oluşur. Temperli lamine cam veya temperli ısıcamlar kullanılır. Motorlu cam tavan en ideal çözüm gibi gözüksede maliyet açısından dikkatli değerlendirilmelidir.

teras kapama sabit cam tavan çatı İzmir
teras kapama sabit cam tavan çatı fiyatları İzmir

Teras Kapatma Etrafını Hangi Malzeme İle Kapatmalıyım?

Güzel bir teras kapatma yaptırdınız ve kış geldi… Belki ilk an düşündünüz ama o an bazı sebeplerden vazgeçtiniz… Terasınızı kışın veya yağışlı havalarda da kullanmak istediniz. Şimdi karar vermeniz gereken Teras kapatma etrafını hangi malzeme ile kapatmalıyım?

İzmir teras kapatma
İzmir teras kapatma firması

Cam Balkon İle Teras Kapama                                                                                                                                                                                   

Cam balkon son yılların en popüler yapı malzemelerinden. Katlanır ve sürgülü olarak kullanılabilir. 8 mm. ve 10 mm. temperli camlar ile üretilebilir. Dışarıdan ayrılmış ama sanki dışarı ile iç içe gibi vakit geçirmeyi mümkün kılan sistemler. İstenilen renklerde seçim yapabilirsiniz. İstediğinizde kapalı istediğinizde tamamen açık bir teras için… Isıcamlı modelleri de seçebilirsiniz…

teras camlama izmir
teras camlama örnekleri izmir

ısıcamlı cam balkon VİDEOSU için TIKLAYINIZ. Cam balkon başlangıç metrekare fiyatı 280,-TL düşünebilirsiniz. Vizyon marka balkon camlama metrekare fiyatı 350,-TL’dir.

İzmir teras kapatma firmaları
İzmir teras kapatma modelleri

Alüminyum Doğrama Sistemleri İle Teras Kapama                                                                                                                                                 

Konu alüminyum sistemleri olduğunda devreye bütçe hesapları girecektir. Örnek olarak katlanır kapı sistemi mükemmel bir malzemedir. Teras kapatma katlanır kapı videosu için TIKLAYINIZ.

Alüminyum pergola camlı teras kapama İzmir
Alümiyum pergola camlı teras sistemleri İzmir

Basit sürgü sistemlerden hebeschiebe sisteme bir çok farklı model ile kaplanabilir. Deneyimli personellerimiz size yardımcı olacaktır. Yalıtımlı ve yalıtımsız alüminyum sistemi seçebilirsiniz. Alüminyum doğrama metrekare fiyatları 700,-TL’den başlar 1.300,-TL’ye kadar çıkabilir. Linea Rossa önerebileceğimiz kaliteli alüminyum doğrama sistemlerinin başında gelir.

Cam tavan sistemleri 2020 İzmir
cam tavan sistemleri 2020 metrekare fiyatları

Pvc Doğrama İle İzmir Teras Kapatma (Kapama)                                                                                                                                                       

Çok önermiyoruz ancak bazen bütçe ile ilgili sebeplerden müşterilerimiz plastik doğrama tercih etmektedirler. Sürme ve açılır pvc doğrama ile işlem tamamlanabilir. Pvc doğrama metrekare fiyatları 550,-TL’den başlayıp 800,-TL’ye ulaşabilir.

teras çatı yapımı izmir
teras çatı firması izmir

Yalıtım değerleri açısından zayıf olmakla beraber sürgülü sistemler kullanım rahatlığı açısından tercih edilir. Beyaz renk, lamine renklerde ve özel boyalı renkler ile farklılıklara imkan veren seçenekler. İzmir Teras Kapatma işlerinizde ücretsiz keşif hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

cam teras tavan çatı görselleri
cam teras tavan çatı fiyatları