Cam Balkon İzmir

Cam Balkon İzmir Firmaları | Cam Balkon | İzmir

Zencambalkon iş odaklı personeli ve çözüm odaklı değerlendirmeleri sürekli misyon edinmiştir. Sadece marka değeri olan sistemlerin satışını gerçekleştirmektedir. Cam balkon İzmir firmaları aramalarında bizi tercih etmenizden mutluluk duyarız. Atölyemizde dikkatli ve titiz üretim süreçleri ile ürünlerimizi hazırlıyoruz. Cam Balkon İzmir ve ısıcamlı cam balkon sistemleri ile taleplerinize karşılık vermek için hazırız.  9 yıla yaklaşan tecrübemiz ile uygun fiyatlara ve ödeme koşullarında hizmet üretiyoruz. İzmir ve Ege Bölgesinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Zencambalkon Ucuz cam balkon talepleri ile yollarını ayırmıştır.

Cam balkon İzmir firmaları
Cam balkon İzmir firma

Sistemden genel olarak bahsedilirken, Isı camlı cam balkon İzmir, çift camlı cam balkon İzmir, cam balkon katlanan cam, katlamalı cam, balkon camlama, kırılmalı cam balkon, balkona cam ve sürgülü katlanır camlama olarak da adlandırılır. 8 mm – 10 mm ve çift camlı balkon ürünlerimiz renk seçenekleri ile sizleri bekliyor. İlke olarak önceliğimiz gününde ve sorunsuz bir montaj teslim etmektir.

kaliteli cam balkon izmir
kaliteli cam balkon izmir fiyatları

Isı camlı katlanır ve sürmeli camlama sistemleri taleplerinize estetik ve dayanıklı ürünler ile hizmet veriyoruz. Yeni ürünlerimiz ile katlanan cam sistemleri faaliyetlerine devam ediyoruz. Isıcamlı bir camlama istiyor iseniz favori serimiz Vizyon markadır…

katlanır cam balkon İzmir
katlanır cam balkon modelleri

İzmir balkon yaşam kültürü ile diğer bölgelerden bir adım öndedir. Katlanır cam sistemleri, balkonların en popüler ürünü olmayı kısa sürede başarmıştır. Firmamız kaliteli balkon camlama ürünlerinin imalat ve montaj hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Standart dışı cam balkon istiyorum diyorsanız mühendislik ürünü olan Vizyon camlama sistemlerini tavsiye ediyoruz.

İzmir sürme cam balkon
cam balkon renkleri

Cam Balkon İzmir Faaliyet Kollarımız

İzmir ve ilçelerine montaj ve ücretsiz keşif hizmetimiz vardır. Deneyimli ekiplerimiz müsait olduğunuz zamanda yerinde ölçü alıp gereken detayları sizinle paylaşacaklardır. Zencambalkon olarak faaliyet konularımız;

cam balkon izmir modelleri
cam balkon izmir modelleri ve fiyatları

1- İzmir Katlanır cam balkon (Vizyon – Katlanan Finlandiya sistemi)

2- Kış Bahçesi camlama sistemleri

3- Isı camlı katlanır cam balkon

katlanan cam izmir
katlanan cam izmir firması

4- Sürgülü camlama sistemleri

5- Hareketli Küpeşte Giyotin (Motorlu Giyotin Küpeşte)

6- Krom ve Alüminyum Küpeşte

7- Kış Bahçesi

8- Pergola

9- Çatı Sistemleri

10- Cam Tavan

Zencambalkon
Zencambalkon İzmir

Cam Balkon İzmir Sistemleri

Katlamalı sistemler balkonlarımızın koruyucu kahramanları…Ancak beklentilerin çok yüksek olması tüketici ile uygulayıcı firma arasında bazı sorunlar oluşturmaktadır. Piyasada çok ucuz fiyata iş yapıldığına şahit oluyoruz. Alüminyum, cam, aksesuarları ve işçilik maliyetlerinin yüksek olduğu ülkemizde gerçek fiyat dengesi oluşamamıştır. Bir firmanın var olabilmesi maliyetlerinden sonra elde edeceği gelirdir.

cam balkon İzmir
cam balkon İzmir firması

Gelir diyoruz çünkü daha vergi ve devlete ödenecek bir takım tutarlardan bahsetmiyoruz. Ucuz cam balkon kavramını iki türlü ele alabiliriz; 1- Malzemesi Ucuz Kullanılan Cam balkon. 2- Servis ve devamlılık hedefi gütmeyen firmaların ucuz fiyatları. Her iki durumda da camlama sistemini ucuz aldığını düşünen tüketici sonradan daha pahalıya mal olduğunu anlayacaktır. Oluşan sorunlar ve cevapları;

Vizyon cam balkon sistemleri
Vizyon cam balkon sistemi

Cam Balkon İzmir Sorunları

Bir ürün yoğun talep görüyorsa uygulama elbette bir takım uygulama ve montaj sorunları olacaktır. Cam balkon firmaları ve tüketiciler sık sık karşı karşıya gelmektedirler. Bir cam balkon odasının olmaması çalışma standartlarının oluşmasına izin vermez.

Balkon camlama İzmir
Balkon                                                                                                                                                                                                           Bu noktada iş firma karakteri ve prensipleri ciddiyetinde sorunlar ile mücadele edilir. Aşağıda cam balkon İzmir sorunlarına işaret ettik. Dikkat etmeniz belkide sizi düşünen ve ödeyeceğiniz bedele saygı gösteren bir firma.
Cam balkon İzmir atölye
Cam balkon İzmir üretim

Cam Balkon Su Aldı

Evet sistem su alabilir ancak damlalıklı kasa kullanılmış ise sızan sular su tahliye oluklarından dışarıya tahliye edilir. Hiç bir firma %100 su almama garantisi veremez. Kasa altlarına eksik silikon çekilmesi, balkon duvarlarındaki çatlaklar ve terazide takılmayan sistemden içeriye su alabilir.

Kış bahçesi cam balkon uygulaması
Kış bahçesi cam balkon

Hareketli sistemler su konusunda yüzde yüz çözüm üretmeyecektir. Satış sürecinde müşteriye verilen vaatler ve garantilerin belirsizliği bu konuda net olmayan çözüm ve servis hizmetlerini ortaya koymaktadır.

Cam balkon seçenekleri İzmir
Cam balkon modelleri İzmir

Cam Balkona Perde Takılır Mı?      

Evet işin başında perde ile alakalı konuşmadan sözleşme imzaladı iseniz artık iş işten geçti. Sadece her bir,  panelin üzerine pliseli perde veya jaluzi taktırabilir siniz. Perde profili 8 cm genişliğinde özel bir malzemedir. Öncelik her zaman perde profilin düşünülmesi olmalıdır. Stor perde ve zebra sistemleri takmak için en az 8 cm genişliğinde bir alana ihtiyaç vardır. 

Cam balkon sistemleri İzmir
Cam balkon örnekleri İzmir

Buda ancak perde profili dediğimiz camlama sisteminin üzerine takılan alüminyum profil malzeme ile mümkün olmaktadır. M2 de 20,-TL fark gelmektedir. Cam balkon için modern ve yeni geliştirilen pliseli mekanik perde sistemlerini önerebiliriz. Ayrıca stor perde takılabilir. 

Balkon camı 2020 fiyatları
Balkon camı 2020 metrekare fiyatları

Katlanır Cam Balkon Bakımı Nasıl Yapılır? 

balkon camlama sistemleri de 2 ayda bir bakım ister. Korkmayın bu bakım basit bir işlemdir. Çeşitli markalarda bulabileceğiniz pas sökücüler ( sektör olarak wd-40 adını kullanıyor) ile rulman tekerlekleri yağlayınız. Ray kasa içini temizleyiniz. Toz ve kirler su ile birleşince çamurlaşacak ve bu çalışma zorlukları ortaya çıkaracaktır.               

Katlanır cam balkon pliseli perde İzmir
Katlanır cam balkon pliseli perde İzmir firması

Hareketli cam panellerin bir araya getirilmesi ile oluşturulan cam balkon İzmir sistemleri 3 yılda bir ücretli de olsa bakımdan geçirilmelidir. İleride ortaya çıkabilecek daha büyük sorunların önüne geçmiş olursunuz.

izmir cam balkon fiyatları
füme renkli cam balkon

Koyu renkli cam taktırdım ancak (bazı müşteriler genellikle füme rengine, koyu yada siyah demektedirler) içerisi gözüküyor 

 Balkon camlama  renkleri içerisinde en koyu renk füme cam rengidir. Dışarıdan içerisinin görülmesi olayını detaylı inceleyelim. Balkonun gün ışığına olan yönü önemlidir. Güneye bakan balkonlar da füme  bile daha açık renk olarak görülecektir.

Cam balkon kış bahçesi seçenekleri
Cam balkon ürünleri                                                                                                                                                                          

Ayna hariç içerisini göstermeyen ürün yoktur. Kumlama veya buzlu desenler bile gölge olarak göstermektedir. Bazende film kaplama ile destek sağlanmaktadır. Ancak özel not düşmek gerekirse az bulunmakla birlikte siyaha yakın bir füme rengi cam toptancılarda bulunur. Metrekarede 40,-TL fark getirmektedir.

Katlamalı camlama İzmir
Katlamalı camlama sistemleri İzmir

Aynı renk ile kapatılan iki balkon, yönlerine, bina rengine, balkondaki eşyaların rengine ve kat yüksekliğine göre gözümüze farklı tonlarda gözükecektir. Burada ek bilgi olarak vermemiz gereken özel bir füme cinsidir (taşıtlar da kullanılan). Oldukça koyu olan bu füme cinsi dışarıdan göstermeyen özelliğe sahiptir. Ancak akşam lamba ışığında gölge olarak görülmek mümkündür.

füme renkli katlanır camlama İzmir
füme renkli katlanan camlama İzmir

 Doğal Gaz Taktırdım Baca Ve Menfez Delikleri Cam Balkona Nasıl Açılır?

ciddi sorunların başında geliyor. Uygulayıcı firma %15 kar elde edebilmek amacı ile piyasa koşullarında iş alma kaygısı ile işinizi aldı, herhangi bir sorun yok her şey çok güzel başladı ve bitti.                                                                       

cam balkon sistemleri
cam balkon sistemleri uygulama

 Siz firmayı aradınız bu durumu bildirdiniz. Firma ücret istedi, sizde müşterinizim bize ayrıcalık gösterin dediniz. SORUN ORTAYA ÇIKTI… Şimdi sonradan yapılacak böyle bir işlemin maliyetine bakalım. 

cam balkon İzmir
cam balkon İzmir firması
 Cam Balkon İzmir Baca ve Menfez Deliği Sorunları

Baca ve menfez delikleri birbirinden en uzak mesafelere takılmak zorundadır. Ölçülerin 55 cm x 200 cm olduğunu varsayalım. 2 metrekare füme temperli 180,-TL (nakliye montaj hariç, sadece firmanın alışı), 2 adet (baca ve menfez) delik açılması 50,-TL’dir. Toplam 230,-TL sadece malzeme maliyeti. İşçilik ve mazot giderleri (tabi bu arada yapılamayan montaj işin içerisine koymuyoruz) 150,-TL. Firmaya toplam maliyeti 380,-TL işte sorun burada. Evet firma sizden bu ücreti almaz ise sürdürülebilir ticari ve servis faaliyetlerini yerine getiremez.

Balkon camlama İzmir firması
Balkon camlama İzmir şirketi

Cam Balkon İzmir Cam Filmi Sorunları

 Cam balkona filim kaplama Yapılır mı? Evet kaplatabilirsiniz (çektirebilirsiniz). Çeşitli renklerde filmler mevcuttur. Reflekte dediğimiz gündüz ayna görevi gören kaplama sistemleri de mevcuttur.

Balkon cam sistemleri İzmir
Balkon cam sistemleri model İzmir

Ekip montajı yaptı silikonları çekti ve bize bir kaç gün kullanmayın dedi. Ancak biz sistemi kontrol etmek için açıp kapadık, silikonlar açıldı, Evet en çok yaşanan problemlerin başında gelen sorun. Kurumadan açıp kaparsanız duvar (mermer) ile sistem arasında çekili taze ve yeni olan silikon artık özelliğini kaybedecektir. İki gün sabit kalması gerekmektedir. Çekilen silikon böylece tam olarak adapte olacaktır.

Katlanabilen balkon camlama İzmir
Katlanabilen balkon camlama fiyatları İzmir

Cam Balkon Sisteme Sineklik Taktırabilir Miyim ?

çok sıkıntılı konulardan biri sineklik ürünlerinin takılması…Bu sorunuza iki noktadan değerlendirelim. Katlanır camlama sistemine sineklik takmayı düşünüyorsanız; sistem genişliği 120 cm’i aşmadığı durumlarda dışarıya kutu dönülerek üzerine sineklik takılır.Ancak sürgülü sistemlerde sineklik takılsa bile tam randıman vermez. Sineklik düşünüyor iseniz keşif esnasında mutlaka belirtiniz.

cam balkon İzmir
cam balkon İzmir firması

Cam Balkon İzmir Katlanır Sistemleri

Gerçek Avrupalı tasarım Finlandiya cam balkon sistemi Katlanan ile balkonlarda yerini almaya başladı… Farklı bir çok özellikleri ile faydalı bir camlama sistemi. Katlanan sistem ile daha ferah balkonlarda hoş vakitler geçirmeniz için çalışıyoruz. Bilindiği gibi camlama sistemleri ilk olarak Finlandiya’da üretilmeye başlamıştır. Göç eden kuşların balkonlarda yuva yapmalarını engellemek için düşünülmüştür.

Cam balkon küpeşte İzmir
Cam balkon küpeşte uygulamaları İzmir

1-Ray profiller içerisinde hareketli içeri katlanabilen 8 mm temperli paneller.

2-Panellerin hareketini sağlayan çelik milli rulman tekerlekler (8 adet rulman teker kullanılır).

3-Panellerin arasına takılan alüminyum çıtalar (kıl fitilli).

4-Su tahliyesine imkan veren damlalıklı kasa alt profili. Tahliye deliklerinin açılmış olması gerekmektedir.

Camlama sistemleri İzmir
Camlama modelleri İzmir

5-Üst taşıyıcı ray kasa profili.

6-Gerektiğinde (ölçü farklarında) uygulanan ayar profili.

7-Montajdan sonra perde takılmasına imkan veren perde ayar profili.

8-Çocuk emniyet kilidi.

9-İçeriye doğru katlanıp toplanan kanatları sabitleyen stoklama aksesuarı.

bronz alüminyum katlanır cam balkon İzmir
bronz alüminyum katlanır cam balkon örneği İzmir

10-Orijinal ham madde aksesuarlar.

11-Kaliteli izolasyon silikon kullanımı.

12-İşinde uzman personel.

13-Firma ciddiyeti ve servis imkanı.

14-Anahtarlı kilit takabilme imkanı

Cam balkon İzmir atölyesi
Cam balkon İzmir üretici atölyesi

15-Kullanılan renkler, Şeffaf, füme, bronz, mavi ve yeşil renk 8 mm ve 10 mm uygulanabilir.

16-Gri renk standart, beyaz, bronz ve Ral renklerinde alüminyum boyanabilir.

17-Ahşap desenli alüminyum pergola altlarına uyum sağlar.

18-Balkon camlama suyu %100 kesmez (sızan suları tahliye eder).

Kış bahçesi işleriniz için BURAYA tıklayabilirsiniz.

İzmir pergola cam balkon
İzmir pergola cam balkon uygulamaları

İzmir Sürgülü Cam Balkon

Mekanlarda ve işletmelerde genellikle eşiksiz sürgülü sistem tercih edilmektedir. Sürmeli sistemlerin emniyeti için üst kasaya özel teker takılmalıdır. Sızdırmazlık 8 ve 10 mm. kalınlığında camlarda %3 hava ve ses kaybı olmaktadır. Ancak ısı camlı sürmeli sistemlerinde sızdırmazlık %100’dür.

kış bahçesi cam balkon sistemleri
kış bahçesi cam balkon

İzmir Sürgülü Camlama Sistemleri

Cam balkon İzmir eşikli sürme kasa profili ve eşiksiz sürme kasa profili kullanılır.

Sürme kanat profilleri 8 mm ve 10 mm olarak seçilebilir.

Alüminyum conta çıtaları tek yönlü (kalın kıl fitilli) veya çift yönlü kenetli sistem kullanılır.

cam balkon önü küpeşte nasıl yapılır
cam balkon önü küpeşte

Eşit hareketli panellerinden bir adeti sabit kalır.

Sonsuz kanat imkanı vardır (kasalar eklenerek).

Sürgülü modellerde Sağa ve sola açılım uygulanabilir.

Ortada birleşen sağa ve sola açılım imkanı vardır.

Katlanır cam balkon İzmir
Katlanır cam balkon firmaları İzmir

Kanatları kilitleme basma kilit sistemi (içeriden kilitlenebilen) kullanılır.

İçeriden ve dışarıdan kilitlenebilen sürme kilit sistemi takılabilir.

Başlangıç kanadına çift yönlü D kol, H kol veya topuz kol takılmaktadır.

Anahtarlı kilit takılabilir.

Cam balkon dekorasyonu
Cam balkon dekorasyonu görselleri

Şeffaf, füme, bronz, mavi ve yeşil renk 8 mm ve 10 mm uygulanabilir.

Gri renk standart, beyaz, bronz ve Ral renklerinde alüminyum boyanabilir.

Ahşap desenli alüminyum pergola altlarına uyum sağlar.

Cam balkon İzmir suyu %100 kesmez (sızan suları tahliye eder).

Katlanır cam balkon üretimi İzmir
Katlanır cam balkon üretimi İzmir

Isıcamlı (Isı camlı) Cam Balkon İzmir

Biraz daha oda havası elde etmek isteyen tüketiciler için doğru ürün ısıcamlı (ısıcamlı) cam balkon İzmir sistemleridir. Çalışma prensibi ve hareket sistemi aynı olan bu sistemde sadece camlar temperli çift camdır. Kullandığımız markalar Katlanan ısıcamlı ve Vizyon Isı camlı ürünlerdir. Eloksal, bronz, beyaz, Ral renkleri ve ahşap desenli transfer baskı boya çeşitleri uygulanabilir. Aksesuarların rahat çalışması tasarım ile alakalı bir konudur.

Cam balkona perde ürünleri
Cam balkona perde

Cam Balkon İzmir Fiyatları

Fiyat faktörü en çok ilgi çeken konu başlığıdır. Fiyat, satın alma isteğimizi ihtiyaçlarımız ile buluşturan temel faktör. İzmir ucuz cam balkon satın alma peşinde olan tüketicilerin acı tecrübeler edindiğini görüyoruz. Kullanılamayan camlama sistemi, sıklıkla arıza yapan aksesuarlar, kalitesiz alüminyum malzemeler ve işçilik ile karşı karşıya kalma tehlikesi her zaman mümkündür. Cam balkon İzmir, işlerinde fiyat, uygun malzeme, uygun ödeme koşulları ve uygun metrekare fiyatı ile harmanlanıp belirlenmelidir. Fiyatları etkileyen unsurları sırasıyla değerlendirelim;

cam balkon İzmir cam renkleri 

İzmir cam balkon firmaları
İzmir cam balkon modelleri

                                                                                                       

 Şeffaf en ekonomik cam rengidir. Füme ve bronz metrekarede %20 daha pahalıdır. Bir örnek vermek gerekirse, gri renk alüminyum profilleri ile şeffaf  metrekare fiyatı 280,-TL iken, füme renkli 290,-TL/metre kare’dir. Burada hesaplamasını yaptığımız sistem tam dolu A sınıfı bir üründür.

Cam balkon İzmir renkleri
Cam balkon İzmir cam renkleri

cam balkon alüminyum profil renkleri

Başlangıç rengi gri renktir. Bronz ve beyaz alüminyum metrekare’de %5 fiyat farkı getirmektedir. Ral renkleri fırın boya seçenekleri metrekare’de %10 fiyat farkı oluşturmaktadır. Ahşap desenli baskı boyalarda fiyat farkı metrekare’de %20’dir.

Cam balkon önü tente
Cam balkon ve tente uygulamaları

cam balkon alüminyum profilleri et kalınlığı

Kullanılan alüminyum profillerin duvar kalınlıkları ağırlığı etkileyecektir. Bu durum fiyatları etkiler ve de et kalınlığı dayanıklılık unsurudur.

Isıcamlı cam balkon İzmir
Isıcamlı cam balkon 2020 fiyatları İzmir

cam balkon İzmir aksesuarlar

Aksesuarlar sistemi çalıştıran bir araya getiren ve sistemi tamamlayan unsurlardır. Aksesuarlar plastik malzemeler, zincir ip, kıl fitil ve tekerleklerden oluşur. Döküm ve çelik olmak üzere 2 çeşit tekerlek vardır. Aksesuar kalitesi sistem fiyatına etki edecektir.

cam balkon İzmir firmaları
cam balkon İzmir firması

Cam balkon İzmir cam Kalınlığı

sistemlerde genelde 8 mm temperli kullanılır. Ancak bazı özel durumlarda (230 cm.’yi aşan yüksekliklerde) 10 mm kullanıldığı olmaktadır. Bazı illerde 160 cm. altı ölçülerde ( ki bu ölçüde yüksekliği 140 cm’e düşmektedir.) 6 mm temperli dahi kullanılmaktadır. 10 mm farkı M2’de ortalama %20 fiyat farkı getirmektedir. Cam ürünleri ile alakalı lütfen CAM kelimesine tıklayınız.

İzmir cam balkon perdesi
İzmir cam balkon perdesi

Cam Balkon İzmir Yardımcı Profilleri

Camlama sisteminde uygulama, cam, alüminyum ve aksesuarlardır. Ancak bazı durumlarda ek malzeme kullanımı gerekebilir. Sineklik, perde profili, kutu profiller, alüminyum pervaz profilleri ve benzeri ürünleri kullanabiliyoruz.

Cam balkon yardımcı Malzemeler       

Cam balkon ödeme seçenekleri İzmir
Cam balkon seçenekleri İzmir                                                                   

 Yardımcı malzemeden anladığımız, 40*50 kutu, 50*95 kutu, 40*20 kutu veya 40*40 alüminyum kutu. 20*20 köşebent, 20*40 köşebent, 20*60 köşebent, 20*80 köşebent veya 50*100 gibi köşebentler. Sistemin oturması için gereken pay en az 6,5 cm’dir. Balkon mermerinde bu pay olmadığı zamanlarda balkon duvarının iç yüzeyine gereken ebatlarda alüminyum kutu döneriz. Yükseklik ölçü farklarında veya yatay kolon terazi dengesizliklerinde köşebent kullanırız. Tüm bu unsurlar fiyatları etkileyecektir.

cam balkon izmir
füme renk cam balkon

İzmir cam balkon perde Ayar Profili

Kanat çıkışı ray kasanın sıfıra yakın bölgesinden katlanmaktadır. Bu sebeple eğer perde takılacak ise perde ayar profili takılmalıdır.

Cam balkon montajı
Cam balkon montaj işleri

cam balkon ayar Profili                                                                                                                                   

Ayar profili daha çok tavan da oluşan ölçü dengesizliklerinde kullanılır.

cam balkon diğer Malzemeler

Mermer, küpeşte veya duvar örümü gibi unsurlar fiyatı değiştirecektir.

İzmir Cam Balkon Markalarımız

Firma olarak vizyon seri camlama kullanmayı seçtik. Kalitesi ve tasarım üstünlükleri ile bir adım önde olmayı becerebilen Vizyon markası ve Finlandiya sistemi Katlanan katlanır camlama bize de güç katmaktadır.

kaliteli cam balkon izmir
kaliteli cam balkon izmir fiyatları

Vizyon Sürgülü Camlama Sistemleri

Sürgülü sistemler modern camlama ürünlerini gelişmesine yol açmıştır. 8 mm – 10 mm. ve çift camlı uygulama imkanı ile zengin seçenekler sunar. Eşikli ve eşiksiz sürme camlama sistemleri olarak üretilir. Vizyon sürgü sistemleri farklı tasarım ve teknik yapısı ile sizlere konfor sunar. Gizli aksesuar sistemi, paslanmaz malzeme tercihleri ve birinci sınıf alüminyum malzeme ile bir adım önde VİZYON markası…

Cam balkon modelleri İzmir
Cam balkon modelleri 2020 İzmir

Vizyon Isı Camlı Sürme Sistemi

Alan sorunu yaşanan mekanlarda sıklıkla tercih edilen sürgülü camlama sistemleri Vizyon’da Isı camlı ile yeni bir ürün ilave edilmiştir. Yaz kış hava şartlarından etkilenmemeniz için tasarlandı. Özel kıl fitil yapısı ile hava ve toz sızdırmalarına son! Kanatlara takılan kilitler ile tam güvenlik…

Çift yüz temperli çift cam uygulaması dışarıdan ses ve gürültü sorunlarına da çözüm. Mevsim şartlarına göre konfor ısı cam(sıcağı engelleme özelliği) ve sinerji ısı cam(soğuk havayı engelleme) uygulaması yapılabilir. Sistem ayrıntıları için TIKLAYINIZ.

Sürmeli cam balkon
Sürmeli cam balkon modelleri

Sürgülü camlama İzmir Camlama Sistemi: Vizyon Eşikli Isı camlı  Sürgülü Camlama Sistemi

Ana Malzeme:Alüminyum profiller – Temperli Camlar

Sistem Cam Özellikleri: 5+ 10 +5 mm çift cam

Camlama Profilleri için renk Seçenekleri : RAL- Eloksal- özel ahşap desenli renkler

Sürmeli Aksesuarlar için renkler: Siyah ve Gri 2 renk mevcuttur.

cam balkon İzmir firma
cam balkon İzmir firma

Vizyon Eşikli Sürme Sistemi (8 mm. ve 10 mm. camlı)

Genellikle işletmelerde, veranda kapatmalarında, teras altı ve pergola kapatmalarında uygulamalarında tercih edilen eşikli kasa sistemidir. Su riski olan durumlarda kullanışlıdır. Tek farkı kasa yapısıdır. Tedarikçimiz olan ege İzmir cam balkon firması sitesini de incelebilirsiniz armutcambalkon.com

Isıcamlı cam balkon kış bahçesi
Isıcamlı cam balkon 2020 kış bahçesi fiyatları

Vizyon SCS-X  Eşikli Sürme Sistemi

Eşikli Sürme Malzeme: Profil Alüminyum – 8 mm ve 10 mm temperli camlar

Uygulanan Cam tipleri: Temperli 8-10 mm

Alüminyum tavan cam balkon İzmir
Alüminyum tavan cam balkon modelleri İzmir

Sistem Profiller için renk çeşitleri: RAL- Eloksal- Ahşap desenli boyalar.

Aksesuarlar: Siyah ve Gri 2 farklı renk seçilebilir.

En fazla kanat genişliği: 120 cm. Video için TIKLAYINIZ.

Sürmeli cam balkon
Sürmeli cam balkon seçenekleri

Vizyon -L Eşiksiz Sürme Sistemi

Genellikle işletmelerde, ofis bölme işlerinde ve iç mekan uygulamalarında tercih edilen eşiksiz kasa sistemidir. Ayak takılmalarına engel olması açısından kullanışlı bir üründür. Tek farkı kasa yapısıdır. Ancak su alma riski olan zeminlerde kullanılmamalıdır.

ahşap desenli sürgülü sistemler izmir
ahşap desenli sürgülü camlama izmir

Genel Malzeme: Alüminyum profil – Cam çeşitleri

Sistem Cam tipleri: Temperli 8 ve 10 mm(şeffaf, füme, bronz, mavi ve yeşil renkler)

Sürgü Profiller için renk fırsatları: RAL- Eloksal- Her türlü ahşap desenli boyalar.

Antrasitgri sürmeli cam sistemleri İzmir
Antrasitgri sürmeli cam İzmir

Aksesuar Renkleri: Siyah ve Gri

Müsaade edilen kanat genişliği: 100 cm

Kullanılabilir kanat yüksekliği: 250 cm

katlanan cam balkon İzmir
katlanan cam balkon 2020 fiyatları İzmir

Vizyon Katlanır Camlama Sistemleri

Akdeniz Cam markası 40 yıldır sektörün ilklerinden. Dünyada bir çok ülkede kullanılıyor. Ce belgesi ile tescillenmiş sistem bütünlüğü… Her detay titizlikle düşünülmüş ve ar-ge çalışmaları tamamlanmış ürünler… Yeniliklerin öncüsü, kapalı cam çıkış kanalları, yarım açık havalandırma sistemi ve özel anahtarlı çocuk emniyeti ile farklı tasarım.

İzmir cam balkon örnekleri
cam balkon

Vizyon 8 mm. Katlanır Cam Balkon Sistemi

Katlanır sistemlerde bir çok açıdan yenilik… Kilit ve çıkış kanalı kapama aksesuarı. Kendiliğinden kapanan kılavuz aksesuarı. Alüminyum kasa üzerine takılan geniş fırça contalar ile tam sızdırmazlık sağlar. Aksesuarlar paslanmaz malzemeden üretilmiştir.

Sürgülü pergola camlama İzmir
Sürgülü pergola camlama modelleri İzmir

Rulman tekerlekler polyamid kaplı pas yapmaz uzun yıllar bakım gerektirmez. Cam seçenekleri 6 mm. – 8 mm. – 10 mm. olarak tasarlanmıştır. İstenilen Ral renklerinde boyanabilir. Ahşap desen görünümü elde edebiliriz. Tavsiye edilen cam kanat genişliği 65 cm.’dir. Sorunsuzca uygulayabildiğimiz en yüksek kanat ölçüsü 250 cm’dir.

Katlanan cam balkon İzmir
Katlanan cam balkon fiyatları İzmir

Vizyon VBS 8 mm. videosunu izlemek için TIKLAYINIZ.

Vizyon Isı Camlı VDS  Cam Balkon Sistemi

Isı camlı katlanır cam balkon bir adım fazlasına talip olanların ürünü… Vizyon sürekli gelişen tasarım özellikleri ile uzun süre test edilmiş ürünleri tüketicilere sunmaktadır. Gerçek yalıtım sağlayan aksesuar bağlama aparatları son derece başarılıdır. Oval ısı camlı yapılabilmektedir.

Sürgülü camlı kış bahçesi fikirleri İzmir
Sürgülü camlı kış bahçesi görselleri İzmir

Cam içi jaluzi ve perde uygulamaları yapılabilir. Alüminyum kullanmanın gerçek rahatlığı… 4+20+4 mm. temperli ısıcam. Sese, toza, sokağın gürültüsüne son… Esnemeyen yapısı ile bir çok olumsuzlukları engeller. Ekstra çocuk kilidi ile emniyetli sistem. Kalın fırça contalar ile doğru yalıtım sağlar.

Cam balkon çatılı kış bahçesi
Cam balkon çatılı

Isı camlı vizyon videosu için TIKLAYINIZ.

Katlanan Katlanır Cam Balkon Sistemleri

Katlanan firmamızın yeni tasarım ürünüdür. Hedefimiz daha geniş görüş alanı elde etmektir. Ayrıca yenilenen açma kapama mekanizması ile rahatlık… Kendiliğinden kapanan kılavuz aparatı artık yukarı uzanmanıza gerek bırakmıyor. Kapalı cam panel çıkış kanalı rüzgar ve su sorunlarına ekstra destek sağlar. Katlanan metrekare fiyatları 285,-TL/m2 den başlamaktadır.

Bronz camlı katlanır cam İzmir
Bronz renk camlı katlanır cam İzmir

Neden Cam Balkon Yaptırmaya Karar Veririz?

Ailece uzun zaman oldu konuştunuz ve artık cam balkon yaptırmaya kesin karar verdiniz. Balkonu 4 mevsim kullanmak istiyorsunuz. İşiniz yoğun tempoda geçiyor biraz sakin zaman ihtiyacınız var. Kapalı değil açık alanda rahatlamak istiyorsunuz. Ailenizle balkonda hoş vakit geçirmek sizinde hakkınız.

Balkon için katlamalı cam İzmir
Balkon için katlanır cam İzmir

Cevaplanması gereken bazı sorular olduğundan eminiz;

Camlar kırılmaz cam deniyor acaba kırılır mı?

Evet temperli cama yumruk bile atsanız kıramazsınız. Temperli camlar ancak köşelerinden çekiç gibi sivri uçlu cisimlerle vurulunca kırılabilir. Rüzgarda kırılmaz. Güven içinde kullanabilirsiniz…

Oval cam balkon İzmir
Oval cam balkon fiyatları İzmir

Anlaşmak istediğimiz firma güvenilir mi?

Bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. İşi cam balkon olan üretici veya montajcı firmalarını tercih edebilirsiniz. Sözleşmenin maddelerinin tam olarak yazılmış olmasına dikkat edin.

Ahşap desenli sürgülü camlama İzmir
Ahşap desenli sürgülü camlama seçenekleri İzmir

Balkon camlama sistemleri su alır mı?

Hiç bir firma %100 su almaz diye garanti veremez. Su sızabilir ancak tahliye kanaları ve profilleri suyun içeriye taşmasına engel olur. Su alma olayı sadece sistemle ilgili değildir. İyi bir izolasyon yapılmamış ise su alabilir. Kötü bir izolasyon markası seçilmişse de su alabilir.

balkon camlama su alırmı İzmir
balkon camlama su sorunları İzmir

4- Balkonda ekstra emniyet sağlar mı?

Evet çocuk emniyet kilidi ile çocuğunuza güven içinde balkonda oyun oynama fırsat verin. Hırsızlık olaylarına karşı dışarıdan açılmaması ekstra güvenlik katar.

Ahşap desenli sürgülü camlama İzmir
Ahşap desenli sürgülü camlama metrekare fiyatları İzmir

5- Acaba kaliteli bir cam balkon sahibi olacak mıyız?

Kaliteli bir ürün asla en ucuz cam balkon değildir. Bu konu dikkatinizden kaçmasın. Marka değeri olan sağlam bir bayilik ağı olan cam balkon markalarını seçebilirsiniz. Bazende marka değeri olup ürün değeri olmayan sistemlere fazla para ödeyip yanılmayın. Kaliteli cam balkon nasıl anlaşılır?

Alüminyum tavan cam balkon İzmir
Alüminyum tavan cam balkon modelleri İzmir

a- Çelik rulman tekerlekler polyamid kaplamalı olmalıdır.

b- Cam ara çıtaları alüminyum ve kıl fitil dolgulu olmalıdır.

c- Damlalık profili mutlaka kullanılmalıdır.

d- Kullanılan alüminyum profiller orijinal ham madde ağırlıklı olmalıdır.

e- Aksesuar kalitesi

katlanir cam balkon izmir
katlanir cam balkon uygulamaları İzmir

6- Balkon kapatmayı takacak olan ekip yeterince uzman mı?

Uzman ekip meselesi maalesef ülkemizde üzerinde yeterince düzenleme yapılmayan konuların başında gelir. Olması gereken teknik okullardan mezun olan öğrenciler, okurken 1 yıl cam balkon sektöründe staj yapmalıdır. Böylece elde edecekleri yetki belgesi ile daha iyi şartlarda çalışabilecekler.

Balkon camlama sistemleri İzmir
Balkon camlama sistemleri montajı İzmir

7- Garanti belgesi alabilecek miyiz? Ya da garanti belgesi neleri kapsıyor tam bilmiyorum.

Baştan konuşup üzerinde karar vermeniz gereken konulardan birisidir. Fatura garanti kapsamına alır. Tüketici hakları yasalarında faturanın garanti belgesi yerine geçebileceğinden bahsedilmiştir.

Cam balkon ödeme seçenekleri İzmir
Cam balkon seçenekleri İzmir

Cam Balkon İzmir Fiyatı Hesaplama

Cam balkon ihtiyacınız olduğunda maliyetinizi ortalama olarak çıkarabilmeniz için bazı önerilerimiz olacak;

1- Size gereken bir adet metre

2- Camlama kaplanacak balkonun genişliğini ölçün.

Ahşap desenli katlanır İzmir
Ahşap desenli katlanır camlama İzmir

3- Yüksekliği ölçün(dikkat etmeniz gereken balkon yüksekliği 180 santimetrenin altında ise 180 cm’e tamamlamalısınız)

4- Genişlik * Yükseklik = Toplam Camlama Metrekare alanı bulunur.

5- Toplam metrekare * Metrekare Fiyatı = Ortalama Maliyet

Cam balkon fiyat hesaplama
Cam balkon fiyat hesaplama 2020

Ucuz seri metrekare fiyatı: 275,-TL/M2  —- 9,25 x 275 = 2545,-TL (Ortalama fiyat)

Katlanır Deluxe Vizyon Camlama: 350,-TL/M2 ——-9,25 x 350 = 3.240,-TL (Ortalama fiyat)

Katlanır Deluxe Vizyon Isıcamlı  Camlama: 550,-TL/M2 ——-9,25 x 550 = 5.090,-TL (Ortalama fiyat)

cam balkon
Cam balkon firması

Cam balkon İzmir uygulamalarını ve cam balkon sorunlarını okumak için, blok yazımızı okuyabilirsiniz. Sorunlar ve çözümleri bir çok farklı tespitleri ortay çıkarmaktadır. Yazımız için TIKLAYINIZ.

Cam Balkon İzmir 2020 Metrekare Fiyatları

Fiyatların sabit durmadığı ülkemizde cam balkon fiyat listeleri de bu artışlardan etkilenmektedir. Uluslararası piyasalarda borsa üzerinden alınıp-satılan alüminyum ve cam ürünleri kritik maden olarak işlem görmektedir.

Ahşap desenli cam balkon fiyatları İzmir
Ahşap desenli cam balkon fiyatları 2020 İzmir

Özellikle alüminyum Londra piyasasında işlem görmektedir. Ülkemizde cam üretimi ilginçtir ama iki firma tarafından sağlanmaktadır. Şişecam ve Düzce cam fabrikaları her türlü cam üretimini gerçekleştirmektedir. Yoğun olarak kullanılan alüminyum ve cam talebe ve döviz kurlarına bağlı fiyat artışları göstermektedir.

oval cam balkon
oval cam balkon modelleri

İzmir Katlanır Cam Balkon 2020 Metrekare Fiyatları

Şeffaf Cam Gri Alüminyum Metrekare fiyatları : 275,-TL

Şeffaf Cam Ral Boyalı alüminyum metrekare Fiyatları: 295,-TL

Şeffaf Cam Ahşap Boyalı alüminyum metrekare Fiyatları: 315,-TL

Cam balkon teras kapatma İzmir
Cam balkon teras kapatma modelleri İzmir

Renkli Cam Natural alüminyum metrekare Fiyatları: 285,-TL

Renkli Cam Ral Boyalı alüminyum metrekare Fiyatları: 305,-TL

Renkli Cam Ahşap Boyalı alüminyum metrekare Fiyatları: 315,-TL

Dikkat: 180 cm den aşağı yükseklik ölçüleri 180 cm’e tamamlanır.

Pergola altı cam balkon sineklik
Pergola altı cam balkon sineklik sistemleri

İzmir Sürgü Cam Balkon 2020 Metrekare Fiyatları

Şeffaf Cam Natural Alüminyum Metrekare fiyatları : 295,-TL

Şeffaf Cam Ral Boyalı alüminyum metrekare Fiyatları: 315,-TL

Şeffaf Cam Ahşap Boyalı alüminyum metrekare Fiyatları: 335,-TL

Antrastgri sürgülü camlama İzmir
Antrastgri sürgülü camlama fiyatları İzmir

Renkli Cam Natural alüminyum metrekare Fiyatları: 295,-TL

Renkli Cam Ral Boyalı alüminyum metrekare Fiyatları: 315,-TL

Renkli Cam Ahşap Boyalı alüminyum metrekare Fiyatları: 325,-TL

Teras kapama cam balkon İzmir
Teras kapama camlama İzmir

Sürgülü cam fiyatlarını, kullanılacak kol (krom veya alüminyum kol) ve kilit sistemleri değiştirebilir. Cam balkon İzmir arayışlarınızın odak noktası; En uygun cam balkon fiyatı, en ucuz cam balkon kaç para, ucuz cam balkon ve en ucuz cam balkon metrekare fiyatları olmamalıdır. Bugün ucuza satın aldığınız bir ürün bir çok sorunu beraberinde taşıyabilir.

İzmir pergola cam balkon
İzmir pergola cam balkon uygulamaları

İzmir Isı Camlı Katlanır Cam Balkon 2020 Metrekare Fiyatları

Şeffaf Cam Natural Alüminyum Metrekare fiyatları : 575,-TL

Şeffaf Cam Ral Boyalı alüminyum metrekare Fiyatları: 595,-TL

Şeffaf Cam Ahşap Boyalı alüminyum metrekare Fiyatları: 615,-TL

Renkli Cam Natural alüminyum metrekare Fiyatları: 585,-TL

cam balkon izmir
cam balkon izmir firması

Renkli Cam Ral Boyalı alüminyum metrekare Fiyatları: 605,-TL

Renkli Cam Ahşap Boyalı alüminyum metrekare Fiyatları: 615,-TL

Dikkat: 180 cm den aşağı yükseklik ölçüleri 180 cm’e tamamlanır.

İzmir Isı Camlı Sürgü Cam Balkon 2020 Metrekare Fiyatları

Balkon camlama İzmir
Balkon camlama modelleri İzmir

Şeffaf Cam Natural Alüminyum Isıcamlı Cam Balkon Metrekare fiyatları : 595,-TL

Cam balkon İzmir Şeffaf Cam Ral Boyalı alüminyum Isıcamlı Cam Balkon metrekare Fiyatları: 615,-TL

Şeffaf Cam Ahşap Boyalı alüminyum Isıcamlı Cam Balkon metrekare Fiyatları: 635,-TL

Renkli Cam Natural alüminyum Isıcamlı Cam Balkon metrekare Fiyatları: 595,-TL

Cam balkon İzmir Renkli Cam Ral Boyalı alüminyum Isıcamlı Cam Balkon metrekare Fiyatları: 615,-TL

Renkli Cam Ahşap Boyalı alüminyum Isıcamlı Cam Balkon metrekare Fiyatları: 625,-TL

Isı camlı camlama sistemleri, her iki yüzeyi temperlenmiş 4 mm kalınlığında camlardan oluşur. Klasik ısı camlı ve konfor ısı camlı olarak kullanılır. Konfor cam farkı metrekarede 50,-TL gelir. Cam balkon İzmir ihtiyaçlarınızda önerilerimizden faydalanmak için ücretsiz keşif hattımızı arayabilirsiniz.

katlanır cam balkon İzmir firma
Katlanır cam balkon İzmir firma

Cam balkon işlerinde yenilenen kadrosu ve firma yapısı ile sizlere daha iyi hizmet ulaştırmanın çabasındayız. sektörde kalıcı olmanın yollarını sürekli düşünen firmamız yenilenmenin bilincindedir. Gerek ürün yapısı gerekse hizmet kalitesini yukarı taşımayı ilke edinen yenilenmiş firma yapısı ile Zen bugün ve yarın çalışmalarını bu doğrultuda sürdürecektir.

Cam Balkon İzmir Sorunları Ve Yapılması Gerekenler

Bir ürün yoğun kullanılıyorsa mutlaka bazı sorunlar ortaya çıkacaktır. Gerek cam balkon üretici firmalar, gerekse kullanıcı kaynaklı bir çok sorun gündeme gelecektir. Cam balkon İzmir sorunları ve çözüm yolları, dikkatlice incelenip her açıdan izah edilmesi gerekmektedir. Tüketiciler cam balkon sistemini teslim alırken ”Kullanım Kılavuzu” hazırlanmalı ve işi teslim eden ekip şefi kullanmayı öğretmelidir. Cam balkon sorunları ve yapılması gerekenler  konusunu bu yazımızda detaylıca incelemeyi hedefliyoruz.

İzmir pergola cam balkon
cam balkon uygulamaları

Cam Balkon İzmir Sorunları Nelerdir?

Madde madde sorunları inceleyerek zihinlerde net bilgi ve çözüm yolları oluşturmak için konuyu etraflıca ele alalım.

Cam Balkon Kanadı Yerinden Çıktı… Cam balkon kanadı yerinden çıkmaz Ancak açılırken stoplama kanalına tam olarak oturtulmaz ise üst tekerlek boşa çıkabileceğinden aşağıya doğru sarkar. Ama yerinden çıkmaz… Yapılması gereken üst tekerleğe doğru kaldırarak cam kanadını geriye doğru itmektir. Cam balkon yerinden çıktı gibi aramalar ile karşılaşıyoruz, yerinden çıkan cam kanat olmalıdır. Doğrusu cam balkon camı yerinden çıktı… Cam balkon yerinden çıktı ne yapmalıyım?  Tüm bu sorular için firmamızı rahatlıkla arayabilirsiniz.

katlanabilen balkon camı
Katlamalı cam balkon
cam balkon problemleri

Cam Balkon İpi Koptu… Açma kapama işini yöneten cam balkon ipi kopabilir. Bunun sebepleri, ip gereksiz bir kuvvetle çekilmiş olabilir. Boncuk ip imalat kaynaklı esnemiş veya bozuk olabilir. İp kopması durumunda yapmanız gereken 2 durum vardır. Birincisi, cam balkon montajı tamamlayan firmadan destek isteyebilirsiniz. İkincisi, cam balkon ipi alıp kendiniz takmaya çalışmak. Youtube kanallarından destek alarak takabilirsiniz. Tavsiyemiz cam balkon montajı yapılırken, ustadan cam balkon ipi nasıl takılır öğrenmeye bakın… Cam balkon ipi koptu nasıl yapılır? sorusunun cevabı.

Katlanan cam balkon İzmir
Katlanan cam balkon örnekleri İzmir

Cam Balkon Aksesuar Sorunları

Cam Balkon Tekeri Sıkıştı Çalışmıyor… Rulman tekerler camlama sistemlerinin ana hareket elemanıdır. Ancak rulman tekerler bazı sebeplerden arızalanabilir. Cam balkon sıkışması bazen tekerlek kaynaklı olabilir. Cam balkon tekeri nasıl takılır?

a- Rulman tekerler imal edilirken arızalı üretilmiş ve bu durum fark edilmemiş olabilir. Kolayca değiştirilebilir. Üretici firma sorumluluğundadır. Dikkat etmeniz gereken çıkış yuvasına tam gelmeden cam kanadı açmamaya çalışmanız olmalıdır.

b- Cam balkon terazide takılmadığı için cam kanatları sıkışma yapar ve tekerler hareket edemez. Bu sorun ağır bir problemdir. Firma sorumludur.

c- Tekerleklere takılan terazi pulları sıkıştırma yapmış olabilir. ”Cam balkon teker ayarı nasıl yapılır?” evet bu soru cümlesinin cevabı ustanın yapabileceğidir.

Cam balkon İzmir firmaları
Cam balkon İzmir firma

4- Cam Balkon İzmir Su Alıyor… Cam balkonun su alması sebepleri az değildir. En gerçekçi su sorunlarını tespit edip çözüm yollarını size aktaracağız.

a- Kaliteli malzemeler ile yapılmayan yalıtım işlemi, kötü silikon ve mastik kullanılması su sorunlarına yol açabilir. Silikon işlemi tekrar yapılmalıdır. Tabi ki önceki silikon kazınıp yeniden izolasyon işlemini titizlikle yapmak gerekir.

b- Ölçü alma hataları; kısa alınmış ölçüler fazlasıyla dolgu yapılmasını ve bu durumda su alma risklerini ortaya çıkarır. Ülkemizde balkonların ölçü sapmaları çok fazladır. Son yıllarda gelişen yapı sanayi bu ölçü arızalarını en az seviyeye indirmiştir.

teras kapatma İzmir firma
Teras kapatma İzmir firmaları

c- Su tahliye delikleri açılmamış olabilir, çözüm basittir. Damlalıklı kasa kullanılmamış olması da sorunu tetikler. Unutmamamız gereken hiç su almayan cam balkon garantisi diye bir şey yoktur. Sadece sızan suyun tahliyesini sağlayabiliriz. Cam balkon ve pergola sistemleri için farklı ürünleri incelemek için tıklayın.

Cam Balkon İzmir Sorunları Tüketici Yorumları

Cam Balkon Kapanmıyor… Evet cam kanat ayarı kaçtı, vidalar sağlam atılmadı çökme oldu yerine oturmuyor… Kapanma ve açılma sistemin en çok problem çıkartan bölümüdür.

Cam Balkon Sallanıyor… Cam balkon sallanır mı? sorusunun bir kaç cevabı olabilir. Rüzgarda sallanıyor ise camlar vibrasyon yapıyor olabilir. Bazende çürük balkon betonlarına atılan vidalar yerinde sağlam durmadığından sistemin kasası oynayabilmektedir.

Cam balkon İzmir neden patlar? Cam balkon camları yüzeye karşı gelen darbeler ile patlamaz veya kırılmaz. Ancak cam kenarlarına sivri uçlu cisim ile darbe gelirse çatlayabilir.

İzmir cam balkon perdesi
İzmir cam balkon perdesi

Fırtınada Camlar Nasıl Korunur? Fırtınada camları korumanın yolu iki açıdan değerlendirilebilir. Eğer cam paneller tam ayarında ve sıkıca kapanıyorsa kapalı tutun. Eğer sağlam kapanmıyor ise kanatları açarak çelik halat veya sağlam bir ip ile bağlayın.

Cam Balkon Camı Rüzgar Da Patlar Mı? Cam balkon kanadı rüzgarda patlamaz. Ancak kasırga seviyelerinde kimse garanti veremez. Ancak cam patlaması ile tuz-buz olarak dağılır. Güvenlik açısından o derece fırtınada balkonda durulmamalıdır.

Cam Balkon Soğuk Geçirir Mi?

Cam balkon soğuk geçirir mi? sorusunun cevabı bir çok incelemeyi gerektirir. Cam kanatlar çeşitli sebeplerden kapanmaması durumunda soğuk geçirebilir. İzolasyon usulünde yapılmamış ise de soğuk geçebilir.

Balkon camlama İzmir
Balkon camlama modelleri İzmir

Balkon camı rayından çıktı nasıl takılır?

Cam balkon fitillerin sararması nasıl geçer?

Cam Balkon Aksesuarları Çeşitleri

Cam balkon bir sistemin genel kabul görmüş adıdır. Balkona takılan ve kapatmaya(hareketli olarak)  yarayan cam ağırlıklı bir üründür. Cam, alüminyum ve cam balkon aksesuarları çeşitleri birleşimden oluşur. Her gün yeni aksesuar çeşitleri sektörde kullanılmaya başlanmaktadır. Cam balkon aksesuarları, sistemin en çok kullanılan ve arıza sebeplerini oluşturan ürün grubudur. Bu yazımızda aksesuar çeşitleri, kaliteleri, renkleri ve genel özelliklerinden bahsedeceğiz. 2020 cam balkon aksesuarları açısından yeni geliştirilen ürünlerin atak yılı olmuştur. Fiyat unsuruna etki eden aksesuarlar kullanım rahatlığına ve dayanıklılığa etki eder.

Cam balkon aksesuar çeşitleri
Cam balkon aksesuar fiyatları

Cam Balkon Aksesuarları Nelerdir?

Camlama aksesuarları nelerdir? sorusunu sistematik olarak cevaplayacak olursak; Cam balkon kilit sistemleri zihin karışıklığının en çok olduğu aksesuar grubudur. Cam balkonun kullanım amacına bağlı değişkenlik gösterir. Belkide takıldığı yere göre de değerlendirilmelidir.

Katlanır Cam Balkon Kilit Sistemleri

a- Çocuk Emniyet Kilidi: Katlanır cam sistemlerine standart olarak takılan kilit sistemidir. İlk açılan(ipli kullanılan) kanada takılır. Yana doğru dairesel hareket ile kilitlenir. Siz nasıl açılıp kapanacağını göstermeden ailenizin küçük üyeleri camlama sistemini açamazlar. Bu sisteme daha çok çocuk emniyet mandalı demek daha doğru olacaktır.

kaliteli surgulu cam balkon izmir
kaliteli sürgülü cam balkon izmir fiyatları

b- Cam Cama Katlanır Kilidi:

Cam cama katlanır kilidi iki cam arasına takılan krom paslanmaz kilit sistemidir. Sabitleme ve kilit sistemi olarak iki parçadan oluşur. Dışarıdan anahtar ile kilitlenir. İçeriden çevirme kolu ile kilitlenir. İlk açılan kanada takıldığı için tüm sistem açılmaz. Konut giriş kapısını kapatan camlama sistemlerine emniyet için takılır. İşletmelere ve mekanlara da takılabilir.

Teras kapama cam balkon İzmir
Teras kapama camlama İzmir

c- Ekstra Sürgü Kilit

Ekstra sürgü ile kast ettiğimiz her bir kanada takılan fişek anlamına gelir. her bir kanada ayrı ayrı takılabilir. Ancak tek tek kapatmak ve açmak oldukça zahmetli bir iştir. Zemin katlarda veya pergola altlarına ekstra uygulanabilir.

katlanır camlama fişek sürgü kilit sistemleri

Sürgülü Cam Balkon Kilit Sistemleri

Sürgülü cam balkon sistemlerinde bir kaç kilit sistemi uygulanır;

Alüminyum profilli cam çatı İzmir
Alüminyum profilli cam çatı fiyatları İzmir

a- Fotosel Cam Kilidi: 

İlk açılan sürme kanada takılan kilittir. Zemine takılır. İçten ve dıştan kilitlenebilir. Bina giriş kapısının olduğu yere takılır. Başka girişin olmadığı konutlarda kullanılır.

fotosel kilit sürmeli cam balkon

b- Sürgü Basma Kilidi:

Sürgü kanadın içerisine takılır. Kasa ve kanada bağlanır. Açılan kanatlara takılır. Açılması zordur. Cam balkon kış bahçesi sistemlerini daha detaylı incelemek için TIKLAYIN.

2- Cam Balkon Cam Panel Aksesuarları

3- Cam Balkon Yardımcı Malzemeler

Cam balkon İzmir aksesuarları konusunda yazılarımız devam edecektir. Kalite ve fiyat karşılaştırmasını reel yapabilmek için aksesuar ve değerlerini doğru ortaya koymak gerekir. Yepyeni bir hizmet anlayışı ile sektörün üzerinde taşıdığı problemli iş korkusuna son veriyoruz.

Antrastgri sürgülü camlama İzmir
Antrastgri sürgülü camlama fiyatları İzmir

Cam Balkon İzmir Genel Arama Terimleri

Cam balkon sistemleri ile ilgili arama kelimelerine bakacak olursak; cam balkon sineklik, cam balkona sineklik, cam balkon rüzgarda sallanıyor, cam balkon metrekare fiyatları, cam balkon için sineklik, cam balkon sinekliği, cam balkon rüzgara dayanıklı mı?, katlanır cam balkon yerinden çıktı, katlanır cam balkon metrekare fiyatları, katlanır cam balkon fiyat, katlanır cam balkon sineklik, katlanır cama sineklik, cam balkon fiyatları, bronz cam balkon, cam balkona sineklik nasıl yapılır, cam balkon sürgülü mü katlanır mı?, sürgülü cam mı katlanır cam mı?, cam balkon camı yerinden çıktı, cam balkon ipi koptu, katlanır cam mı sürgülü cam mı, cam balkon sineklik fiyatları, katlanır cam balkon metrekare fiyatları, balkon cam m2 fiyatı,

Cam Balkon İzmir Ziyaretçileri Neleri Aradı?

cam balkon renkleri, cam balkon kapanmıyor, sürme cam kilitler, katlanır balkon camına sineklik, cam balkon sineklik modelleri, katlanır cam için sineklik, cam balkon buğulanması, balkona sineklik, cam balkon boynuzu ne işe yarar, cam balkon fiyat hesaplama, cam balkon sıkışması, cam balkona sineklik olur mu, cam balkon sorunları, cam balkon fiyat hesaplama, cam balkon teker ayarı nasıl yapılır, cam balkon metrekare nasıl hesaplama, cam balkonlara sineklik, cam balkon tekeri nasıl takılır, cam balkon hesaplama nasıl yapılır, cam balkonlar soğuk geçirir mi, cam balkon fiyat hesaplama, katlanır cam balkon sinekliği, cam balkon hava alıyor, cam balkon bakla, cam balkon fiyat listesi, cam balkona sineklik yapılır mı, cam balkona sineklik takılması, cam balkon metrekare fiyatı, fırtınada camlar nasıl korunur, cam balkon sallanıyor, cam balkon neden terleme yapar,

Cam Balkon İzmir Tüketici Aramaları

balkon camına sineklik, cam balkon kilidi nasıl takılır, katlanır cam balkon ayarları nasıl yapılır, cam balkon 2020 modelleri nesi farklı, siyah cam balkon içeriyi karartır mı, cam balkon hesaplama, cam balkon metrekare nasıl hesaplanır, cam balkon ipi koptu nasıl yapılır, katlanır cam balkon sineklik fiyatları, cam balkona sineklik takılır mı, katlanır cam balkon fiyat hesaplama, cam balkon kanat ayarları nasıl yapılır, sürgülü cam mı katlanır cam mı daha kullanışlı, cam balkon ayarları nasıl yapılır, katlanır cam balon kapanmıyor, cam balkon buhar engelleme, cam balkon metre fiyatı, cam balkon sallanır mı, cam balkon cam renkleri, mavi cam balkon yorumları, cam balkon markaları, cam balkon sürgülü mü katlanır mı, balkon cam renkleri, temperli cam m2 fiyatları, cam balkon boyama, katlanır cam balkon rüzgara dayanıklı mı, katlanır cam balkon fiyatları hesaplama, kayar cam balkon mu sürmeli mi, cam balkon camı açılmıyor, cam balkon kanat ayarı, katlanır cama sineklik, katlanır cam balkon fiyatları, katlamalı cam balkon modelleri, katlanır cam balkon bronz rengi, cam balkon fiyat hesaplama, kasırgada cam balkon patlar mı, cam balkonda buharlaşma,

Cam Balkon İzmir Problemleri İle İlgili Aramaları

cam balkon için çamaşırlık, cam balkon camı patladı, cam balkon açma ipi, cam balkon füme renk, cam balkon metrekare fiyatları, cam balkon m2 fiyatları, cam balkon tekerlek çeşitleri, cam balkon boynuzu, cam balkon teli, cam balkon sineklik fiyat, cam balkon metrekare fiyatı, cam balkon m2 fiyatı, cam balkon m2 hesaplama, cam balkon yerinden çıktı ne yapmalıyım, katlamalı cam mı sürgülü cam mı, cam balkona sineklik yapılır mı acaba, karartan cam balkon renkleri, cam balkon camı rüzgarda patlar mı, cam balkon neden patlar, katlanır camlara sineklik, katlanır cam balkona sineklik nasıl takılır, cam balkon soğuk geçirir mi, katlanır cam balkon sorunları, cam balkon gold teker fiyatları, katlanır cam sineklik, cam balkon kanadı kapanmıyor, cam balkon ayarlama, cam balkon bronz, cam balkon kitleme mandalı, cam balkon katlanır mı sürgülü mü, cam balkona sineklik takılırmı, balkon kapatma sistemleri fiyatları, balkon camı sinekliği, fırtınada cam balkon, bronz cam rengi, cam balkon renk çeşitleri, aşırı rüzgarda cam balkon, katlanır cam mekanizma değişimi, açılır balkon boynuzu kullanımı,

Cam Balkon İzmir Arama Kelimeleri

cam balkon kilit sistemleri, cam balkon camına sineklik, katlamalı cama sineklik, füme cam balkon kullananlar, cam balkon tekerleği, ısıcamlı cam balkon fiyatları, bronz cam uyumu, korkuluk üstü cam balkon, cam balkon cam rengi fiyat fark eder mi, yeşil füme katlanır cam mı füme katlanır cam mı, motorlu cam balkona sineklik, balkon camındaki çizikler, balkon camına sineklik, temperli cam rüzgar, jaluzi cam balkona takılır mı, pvc kapatma mı cam balkon kapatma mı, rüzgara dayanıklı cam fiyatları, bronz cam kullananlar, balkon cam kaplamada hava içeri giriyor, cam balkon mu sürgülü mü kullanışlı, cam balkon hava alır mı, rüzgara dayanıklı camlar, sararmayan şeffaf cam balkon fitilleri, cam balkonun aşırı terlemesi, cam balkon sürmeli mi katlanır mı daha kullanışlı, cam balkon nasıl kilitlenir, cam balkona sineklik takılıyor mu, cam balkon camları kaç km rüzgara dayanır, cam balkonun camı kapanmıyor, fırtınadan cam balkon uçar mı,

Cam Balkon İzmir Çeşitli Konularda Sorular

cambalkon temizliği, balkon cam rüzgara karşı nasıl yapılır, rüzgara karşı dayanıklı cam, cam balkon yıkanır mı rüzgara dayanıklı mı, balkon camı ayarları, rüzgara karşı cam balkon, şiddetli rüzgarda cam balkon, şiddetli havalarda balkon camları açık mı kalmalı mı kapalı mı kalmalı mı,yağmurlu havada balkona camlama takılır mı, koyu renk cam balkon, cam balkon fırtınada düşer mi, cam balkon yeşil cam renkleri, çıtasız cam balkon modelleri, cambalkon boyası nasıl olmalı, cam balkon neden buharlaşır, füme cam balkon, katlanan cam renkleri, fırtınaya dayanıklı cam balkon, katlanır cam balkon terlemesi, katlanan cam için emniyet, füme cam ile bronz cam arasındaki fark, balkonuma katlanır mı sürgülü mü yaptırmalıyım, şiddetli rüzgarda cam balkon kırılır mı, cam balkon ayarı, cam balkon sineklik çeşitleri, yeşil ısıcam cam balkon, koyu cam balkon yorumları, cam balkona sineklik yapılır mı, katlanır cammı sürme cammı, cam balkon teker ayarı, mavi renkli cam balkon,

Cam Balkon İzmir Genel Arama Terimleri

cam balkon üzerine sineklik, beyaz cam balkon, cam balkon lastik beyazlama, ithal cam yerli cam farkı, cam balkon rulman nasıl yapılır, koyu renk cam balkondan dışarısı nasıl görünür, balkon camı için sineklik, rüzgarlı havalarda cam balkon kullanımı, cam balkon kılavuz boynuzu ne zaman takılır, katlanır cam çıtaları, ısıcamlı cam balkon, cam balkon sürgülü sistem kullanışlı mı, cam balkonun camları bağlamak, kapalı cam balkon çamaşır askısı olur mu, cam balkonun bir kanadı çıktı, cam balkon kapanmıyor, füme balkon camı, cam balkon neden kapanmıyor, sürme cam mı katlanır cam mı, fırtınalı havalarda cam balkon açılmalı mı, altın bronz balkon camı profilleri, cam balkon camı sıkıştı, balkon sineklik nasıl takılır, sürmelimi katlanır cammı kullanışlı, cam balkondan çok hava geliyor ne yapmalı, füme cam tonları var mı, sararan cam balkon fitilleri nasıl temizlenir, füme cam balkon karanlık olur mu, cam balkonun hava almaması için ne yapmalı, sürgülü cam, rayından çıkan cam balkon, cam balkon mavi, cam balkon İzmir nitelikli sistemler için bilgi alınız.

 

 

Ofis Bölme Sistemleri

İzmir yükselen Kule inşaatları ve Plaza şantiyeleri ile ofis bölme talebini yoğunlaştırmaktadır. Firmamız İzmir cam ofis sistemlerinde özgün çözümler ile önerilerini teklif olarak hazırlamaktadır. Zenc+, ofis bölme sistemleri için BURAYA tıklayınız.

cam ofis bölme sistemleri izmir
ofis bölme sistemleri izmir

İzmir ofis bölme firması telefonu

Cam Balkon Sistemleri

Cam balkon sistemleri, güvenerek müşterilerimize sunabildiğimiz Asaş 8 mm katlanır camlama sistemleri…

cam balkon izmir renkleri

İletişim

izmir kış bahçesi telefon
izmir kış bahçesi telefon
TIKLA ARA - KEŞİF İSTE