Urla Panjur

Urla Panjur Firmaları

0 551 655 25 04 keşif talep numaramız. Urla panjur talepleriniz için ücretsiz yerinde keşif hizmeti isteyiniz. Zen+, motorlu ithal alüminyum panjur ve garaj kapıları ürünleri ile her türlü ihtiyaçlarınıza cevap vermektedir. İzolasyon destekli alüminyum lamel profilleri istenilen Ral renklerinde… 33 – 44 – 55 ve 77’lik lamel genişlikleri farklı ölçülerde kapı ve pencerelere… Alüminyum kutu ve dikmeler kullanılır. Eski panjurların bakımı ve servisi, yenilenmesi işlerinizde Zen. Urla panjur firmaları aramalarında ön sıralarda olmak ve taahhütlerini başarı ile tamamlamak hedefimizdir.

panjur modelleri

Panjur ürünlerimiz;

1- Alüminyum dıştan takma kutulu panjur (motorlu – makaralı)

Alüminyum lamel(stor), alüminyum kutu, alüminyum yan dikme ve saç tambur. Müdahale kolay pratik bakım…

2- Alüminyum gizli kutu panjur (motorlu – makaralı)

3- Monoblok kutu panjur (motorlu -makaralı)

4- Motorlu garaj kapıları

Kalite, estetik ve ekonomi bir arada bir çok renk seçenekleri ile motorlu ithal alüminyum panjur Urla seçeneklerinde. Becker, Somfy ve ekonomik motor isteyen müşterilerimize Mosel marka motorları öneriyoruz. Motor ürünlerinde garanti süresi 5 yıldır. Alüminyum stor lamelleri bina ömrü ile eş zamanlıdır. Alüminyum lameller için TIKLAYIN

İthal Panjur Kumandalı Motorlu Sistemleri

urla motorlu panjur sistemleri
urla kumandalı panjur sistemleri

Panjur modern yapıların vazgeçilmez bir inşaat malzemesidir. Urla Motorlu İthal Alüminyum Panjur, bir çok faydası vardır.

Güvenlik: ”Hırsıza kapı dayanmaz” doğrudur fakat panjur en azında caydırıcılık görevi görmektedir. Panjur kilit sistemleri her açıdan destek sağlamaktadır.

Toza Karşı: Dışarıdan evin içerisine doluşan tozlardan korumaktadır.

Urla panjur toz fırtına

Yalıtım Dostu: Kış günlerinde pencerelerden gelebilecek soğuk havaya ekstra önleme etkisi vardır. Yazın Güneşin sıcağından gölge etkisi ile korur. Alüminyum lameller içerisinde poliüretan köpük mevcuttur.

Ses ve Gürültü Savar: Kapalı durumda panjur sistemleri dışarı ses ve gürültüsünü önlemede başarılıdır.

Estetik: Panjur renk ve malzeme görünümü ile binaya estetik katmaktadır.

Panjur sistemleri SAYFAMIZ için TIKLAYINIZ.

urla kumandalı panjur sistemleri
panjur sistemleri

Urla Motorlu İthal Alüminyum Panjur kutularına bakılarak üç gruba ayrılabilir.

Gizli Kutu Panjur Sistemleri: Panjur kutuları bina tuğla aşamasında ike yerine takılır. Üzeri sıvanır ve kutu duvarla bütün gözükür.

Monoblok Panjur Sistemleri: Pvc malzemeden oluşan monoblok kutu sistemleri doğrama ile birlikte montaj yapılr. Urla Motorlu İthal Alüminyum Panjur lamelleri takılabilir.

Dıştan Takma Kutu Sistemleri: Alüminyum malzemeden oluşan kutu, iki şekilde monte edilir. Kolon üstü ve kolon içi olarak montaj yapılabilir.

Çeşmealtı panjur, Özbek panjur, Kalabak panjur, Urla iskele panjur ve Zeytinalanı panjur kelimeleri de ziyaretçilerimiz tarafından arandı.

Panjur Arıza Ve Bakım Sorunları

1- Panjur Motor Arızaları : Motor elektrik ile çalıştığı için daha çok akım dalgalanmalarından ve voltaj yükselmelerinden arıza yapabilir. Panjur aşağı inerken storun önünde herhangi bir eşya olabilir. Aşağı inmek isteyen motor engelden dolayı inemeyince motor devreleri yanabilir.

urla panjur firması

Panjur kilitleri takılı iken panjuru yukarı kaldırmak için çalıştırdığınızda motor zorlandığı için bozulabilir. Bazen motor üretimden arızalı gelmektedir. Motorlar 2 yıl garantilidir. Yukarı aşağı dengeli çalışması için swich ayarı yapılır, bu ayar yanlış yapılmış olabilir. Motor arızalarına yetkili ve işinde ehil bir personel müdahale etmelidir.

2- Panjur Makara Sorunları : Makara ile çalıştırılan panjur sistemleri artık çok üretilmese de mevcutların arıza ve değişim işleri devam etmektedir. Makara plastik malzemeden üretilmiştir. Makara ipi zamanla kopmaktadır. Kutulardan sızan su ipi zayıflatıp çürütebilir. Plastik gövde çatlayabilir. Makara içerisindeki yay özelliğini kaybedebilir. Motor ve makara arızaları için 24 saat hazır servis ekibimiz hizmetinizdedir.

makaralı panjur sistemi urla

3- Aksesuar Parçaları Arızaları : Panjur küçük ama etkili aksesuar aparatlarından oluşur. Lamel askıları tambur borusu (tambur borusu lamellerin üzerine dolandığı metal köşegen galvanizli borudur) üzerine sarılır. Askılar bazen yerinden çıkar bazende kırılabilir… Tambur boru başı tambur borusu ile kutuyu birbirine bağlayan aparattır. Panjur yukarı aşağı çalışması için tamburun dönmesine yardım eder. Tambur borusu vidaları gevşeyebilir, bağlantı noktası yanlış yapılmış olabilir. Panjur kilit aksesuarı(fişek sürgü kilit) ile istediğimiz zaman yukarı doğru açılmasını engelleyebiliriz. Kilitler kapalı iken panjuru açmaya çalışırsak, lameller kopabilir, motor arızalanabilir… 

Panjur aksesuarları sorunları

4- Lamel (Stor) Arızaları : Çeşitli ebatlarda kullanılabilen panjur paletleri bazı arızalara yol açabilir. Genişliklerine göre, 39’lük – 44’luk – 55’lik – 77’lik lameller. Üretim kaynaklı deformasyonlar, ağırlıktan dolayı bazen kopmalar olabilir. Bunun sebebi panjur lameli bağlantı noktalarıdır. Tırnaklar yeterince kıvrımlı olmadığı zaman bağlantı kopabilir.

Urla panjur için ücretsiz keşif hizmetimiz vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir