İzmir Alüminyum Doğrama Sistemleri

Mimari doğrama sistemlerinde ağırlıklı olarak İzmir alüminyum doğama ürünlerinin tercih edildiğini görebiliriz. İzmir alüminyum doğrama sistemleri, alüminyum sistem profilleri, kullanılan cam seçenekleri ve doğrama aksesuarları birleşimden oluşur. Doğal malzeme olması çevreci ve insan sağlığına dost pencereler üretmeye imkan verir. Projelerin çözüm ortağı yalıtımlı alüminyum serileri dir. Köşeler pres teknolojisi ile sağlam ve estetik bağlantı oluşturur.

Alüminyum doğrama sistemleri İzmir
Alüminyum doğrama modelleri İzmir

İzmir Alüminyum Doğrama Atölyesi

Ayrıca gelişen aksesuar sistemleri sistemlerin bütün çalışmasını mükemmelliğe doğru taşımıştır. Isı yalıtımlı alüminyum doğrama, ısı yalıtımlı alüminyum kapı pencere, ısı yalıtımlı alüminyum ve yalıtımlı alüminyum doğrama taleplerinize, Linea Rossa Milano sistemleri ile mimari çözümler… Sizi hiç yanıltmayan doğru bir alüminyum pencere aldığınızın mührü Linea Rossa.

İzmir Alüminyum doğrama
Alüminyum doğrama uygulama izmir

Modern yapı teknolojisinde ağırlıklı olarak yer almaya başlayan alüminyum sistemleri, son yılların başarılı seçenekleri arasındadır. Alüminyum profil fabrikalarının gösterdiği gelişim elbette alüminyum doğrama serilerine de yansımıştır.

alüminyum kemerli doğrama
alüminyum kemerli doğrama fiyatları

Alüminyum kapı ve pencere üretim makinelerinin gelişmesi ile hatasız ve firesiz üretimler yapılmaya başlanmıştır. Malzeme, makine, aksesuar ve ustalık dörtlüsünün buluşması beklentilerin gerçekleşmesinde en önemli unsurdur.

Linea Rossa 3500 İzmir
Yalıtımlı aluminyum doğrama fiyatları İzmir

Alüminyum doğrama modelleri, alüminyum doğrama özellikleri, alüminyum doğrama 2020 fiyatları, alüminyum sürme doğrama, alüminyum doğrama fiyatları 2020, alüminyum doğrama atölyeleri, alüminyum doğrama renkleri kelimeleri ile aranılan doğrama sistemleri bir çok alanda kullanılır.

Linea Rossa kapı sistemleri
Alüminyum  kapı İzmir

Konutlarda, fabrika binalarında, kafe ve mekanlarda, vitrin-mağaza doğramalarında, camlama sistemlerinde, panjur uygulamalarında, korkuluk imalatlarında ve kış bahçesi yapım işleri gibi hayatın bir çok farklı alanına dokunan sistemler üretilmektedir.

linea rossa
Alüminyum kapı pencere İzmir

İzmir Alüminyum Doğrama Uygulama Alanları

İnşaat ve yapı sektöründe bir çok alanda kullanılabilen alüminyum sistemleri artık günümüzde çok başarılı uygulamaların merkezi olmuştur. Isı yalıtımlı alüminyum sistemleri, mağaza vitrin doğramaları, cephe giydirme alüminyum profilleri, ofis bölme doğrama sistemleri gibi bir çok özel alanın çözüm odağıdır.

Linea Rossa proje taahhüt
Alüminyum doğrama proje taahhüt işleri

Alüminyum Kapı Pencere Doğrama Ve Tarihçesi

Hafızalardan çıkmayan aldoks pencere, aldra seri doğrama ve alkan sürme doğrama sistemleri alüminyum doğramanın inşaat sahalarında görülmeye başladığı zamanların favori sistemleridir. Tek camlı ve yalıtımsız olarak geniş uygulama sahası bulmuştur.

Kompozit doğrama korkuluk sistemleri İzmir
Kompozit doğrama pencere korkuluk sistemleri İzmir

Ahşap doğramanın yerini hızla almaya başlamış ve beyaz renk ağırlıklı olarak uygulanmıştır. Çift camlı alüminyum kapı pencere daha çok ithal olarak kullanılmıştır. Bu hakimiyetine güvenen alüminyum doğrama sektörü bir süre kendisini yenileme çabalarından uzak kalmıştır.

alüminyum doğrama İzmir atölyesi
alüminyum doğrama İzmir üretici atölyesi

Ancak gerek uygulama bozuklukları gerekse kötü imalat ve işçilik alternatif pencere kapı sistemlerini gündeme getirmiştir. İstanbul’da ithal edilerek kullanılmaya başlanan pvc doğrama pencere kapı sistemleri hızlanarak sektörün lider malzemesi olmuştur.

alüminyum doğrama izmir
Alüminyum doğrama üreticisi İzmir

Yüksek alüminyum fiyatları pvc doğramanın hızla yayılmasını sağlamıştır. Vadeli satılabilmesi ve yalıtım açısından iyi sonuçlar vermesi tahtını pekiştirmiştir.

Linea Rossa doğrama proje
Alüminyum kompozit kaplama İzmir

Bu yeni gelişmeyi algılayamayan alüminyum doğrama sektörü mecburen arenadan çekilmek zorunda kalmıştır. Ortaya çıkan bu tablo karşısında alüminyum profil firmaları yenilikleri tasarlayıp piyasaya sunmaya başlamışlardır. en önemli yenilik ısı yalıtımlı alüminyum doğrama ürünleridir.

Linea Rossa alüminyum doğrama İzmir
alüminyum doğrama İzmir firması

Alüminyum ilk olarak konsept villa projelerinde, fabrika binalarında, ofislerde ve residance inşaatlarında görülmeye başladı… Bunun sebeplerini maddeler halinde yazacak olursak;

İzmir alüminyum giydirme cephe sistemleri
İzmir alüminyum giydirme cephe silikon sistemleri

1- Yeni nesil alüminyum doğrama profilleri (Linea Rossa, Alumil, Asaş, Saray ve Asistal) https://www.asastr.com/grup-faaliyetleri/aluminyum-mimari-sistemler/

2- Alüminyum pencere aksesuarları ve contalarının gösterdiği gelişme.

3- Kapı pencere işleme makinelerinin özellikli ve cnc olması.

4- Devlet yönetmeliklerinde alüminyum doğrama şartının git gide ağırlık kazanması.

5- Pvc doğrama uygulama ve montaj hataları

6- Pvc doğramanın iklim koşulları genleşmesi sorunları

Linea Rossa atölye
Alüminyum atölye üretimi

Alüminyum Kapı Pencere Sistemleri

Ülkemizde kapı pencere ihtiyaç olmanın ötesinde estetik kaygıları da içerisinde taşıyan bir yapı ürünüdür. Alüminyum kapı pencere tasarımcıları estetik, sağlamlık, kullanım rahatlığı ve yalıtım değerleri ön planda ürünlerin peşinde koştukları için değerli ürünler ortaya çıkmıştır. Kapı pencere sistemleri üç grupta toplanabilir;

Alüminyum doğrama İzmir
Alüminyum doğrama sistemleri İzmir

1- Açılır – Kapanır Pencere kapı Sistemleri

2- Sürgülü Sistemler

3- Mimari Sistemler (Katlanır Kapı, Hebeschiebe, Askılı sistemler)

Linea Rossa
Alüminyum kapı pencere bayi
Açılır Kapanır Alüminyum Kapı Pencere

Açılır kapanır sistemler normal açılım, çift açılım ve pivot açılım aksesuarları ile uygulanabilir. İthal ve yerli alüminyum doğrama aksesuarları kullanılır. Yerli aksesuar olarak Kale markası, Vorne markası ve T&T kullanıyoruz.

Alüminyum kapı pencere İzmir
Alüminyum pencere kapı İzmir

İthal alüminyum doğrama aksesuarları ise; Aubi markası, G-U Markası, Hautau Markası, Roto Markası ağırlıklı kullanılmaktadır. Line Rossa için linke tıklayabilirsiniz; https://zencambalkon.com/izmir-aluminyum-panjur-sistemleri/izmir-linea-rossa-aluminyum/

İzmir alüminyum doğrama
İzmir alüminyum doğrama firması

1- Normal Açılım: Kol, menteşe, ispanyolet ve karşılık zamaklardan oluşan mekanizması ile en uygun başlangıç açılım sistemidir. Kullanımı rahat uzun ömürlü aksesuardır. Kapılarda ise sadece kilit mekanizması eklemek sureti ile kullanılır. Kilitli ispanyolet diyebiliriz.

antrasitgri alüminyum doğrama izmir
antrasitgri alüminyum doğrama fiyatları izmir

2- Çift Açılım: Yana ve yukarıdan geriye doğru açılan çift yönlü açılım aksesuarıdır. Genelde havalandırma için uygundur. Pencere ve kapılarda rahatlıkla kullanılır.

linea rossa üretici bayii İzmir
Alüminyum üretici bayi İzmir

3- Pivot Pencere Açılımı: Pivot pencere açılım pencere kanadının eksenel olarak kendi etrafında dikey olarak dönmesi ile çalışır. Pencere kanat profilleri yalıtımlı ve yalıtımsız olarak ayrılır. İç yapısını güçlendirmek için tasarlanan odacık yapısı ile gücüne güç katar.

alüminyum doğrama sistemleri
alüminyum doğrama örnekleri

Eğer sistem yalıtımlı ise iç ve dış yüz arasında özel bagalit ısı köprüsü vardır. Özel ispanyolet takma yatağı ile rahatlıkla her türlü aksesuar takılabilir. Kapı profilleri ise bir kaç farklı kalınlık ve ebatta üretilebilir. Uygulanacak açılır kapanır doğrama sistemleri serileri üretilecek pencerenin genişliğine bağlı seçilir.

linea rossa bayileri izmir
Isı yalıtımlı alüminyum doğrama

Isı yalıtımlı doğrama sistemlerinden özel olarak bahsetmek gerekiyor. Bir çok açıdan faydalı bu sistemler, toz, ses, su yalıtımı en üst düzeyde sağlar.

mimari alüminyum doğrama izmir
mimari alüminyum doğrama çeşitleri izmir
Sürgülü Doğrama Sistemleri

Sürgülü alüminyum doğrama, sürmeli alüminyum doğrama, sürgülü alüminyum  kapı, sürgülü alüminyum pencere, iki kanat sürgülü alüminyum doğrama, iki kanat çalışır sürgülü alüminyum doğrama, iki kanatlı sürgülü alüminyum doğrama, iki kanat sürgülü yalıtımlı alüminyum doğrama, iki kanat çalışır yalıtımlı sürgülü alüminyum doğrama, iki kanatlı yalıtımlı sürgülü alüminyum doğrama olarak da adlandırılır.

Lina Rossa pencere İzmir
pencere atölyesi İzmir

Kasa profili üzerinde sağa sola sürülerek hareket ettirilir. En önemli aksesuar sürme tekerlekler olarak düşünebiliriz. Kendinden sineklikli kasası ile pratik sineklik uygulama imkanı. İki kanat, üç kanat ve dört kanat olarak çalıştırılabilir.

Alüminyum kompozit kaplama İzmir
Alüminyum kompozit kaplama fiyatları İzmir

Alüminyum Ofis Bölme Doğramaları 

Ofis bölme işlerinde artan bir ivme ile ofis bölme alüminyum doğrama ürünleri kullanılmaktadır. Alüminyum ofis serileri; C-60 Ofis Bölme Profilleri, Aldoks Ofis bölme doğramaları, müdür ofis bölme profilleri ile farklı seçeneklerde doğrama üretilebilir. Cam içi jaluzili, lamine camlı, lamine temperli camlı ve temperli camlı seçenekleri ile farklı çözümler.

 alüminyum doğrama
alüminyum doğrama sistemleri

Alüminyum Mağaza Vitrin Doğramaları İzmir

Mağaza ve vitrinlerin dış cephesinin kapatılmasında özel tasarlanmış profiller kullanılır.

izmir alüminyum üreticisi
izmir alüminyum üreticisi

Alüminyum Giydirme Cephe Doğrama Profilleri İzmir

Cephe giydirme profilleri özel dizayn edilmiş ve kullanılacakları alana bağlı olarak üretilmiştir. İlgili aramalar
alüminyum doğrama fiyatları, alüminyum doğrama korkuluk, alüminyum doğrama kesit İlgili aramalar, alüminyum doğrama dükkan, alüminyum doğrama balkon kapama.

 alüminyum kapı pencere doğrama izmir
alüminyum kapı pencere doğrama modelleri izmir

Alüminyum doğrama renkleri, alüminyum doğrama ofis bölme, alüminyum doğrama cephe İlgili aramalar, alüminyum doğrama cam, alüminyum doğrama fiyatları 2020, alüminyum doğrama kesiti ile aranılan İzmir Alüminyum Doğrama ürünleri için ücretsiz keşif hizmeti veriyoruz.

İzmir alüminyum kapı

Alüminyum Doğrama taleplerinize ücretsiz keşif hizmeti…

Mimari alüminyum sistemleri İzmir
Mimari alüminyum sistemleri İzmir uygulama firması

İzmir Alüminyum Doğrama