Holzalüminyum Kapı Pencere Sistemleri

Holzalüminyum Kapı Pencere İzmir bayi. Ahşap doğrama, demir doğrama, alüminyum doğrama, pvc doğrama ve son olarak ahşap kompoze alüminyum doğrama karşımızda yenilik olarak durmaktadır. Holzalüminyum kapı pencere sistemleri özgün ve insan odaklı çözümleri ile bir kaç adım öne çıkmaktadır. Zencambalkon Holzplas firmasının yeni nesil kapı pencere sistemlerine güvenmektedir. Ahşap görünümlü değil yada ahşap desenli folyo kaplamalı değil tamamen doğal ahşabın alüminyum kalitesi ile buluşması. Firma olarak kesinlikle ”Önce Sağlık Sonra Pencere” ilkesi ile hareket edebileceğimiz bir kapı pencere seçeneğini  sizler ile buluşturmaktan son derece mutluyuz.

Genel Olarak Kapı Pencere Sorunları

Ahşap yada demir kapı pencere bağımsız olarak bazı handikapları içerisinde barındırmaktadır. Ahşap doğrama (basit anlamda marangoz kapı penceresi) gerektiği gibi kurutma işlemlerine tabi tutulmadığı için zamanla ve de kısa sürede dönme, çatlama gibi sorunlar ile karşı karşıya bırakmaktadır. Ayrıca basit boyama ve cila yöntemleri ile gerçek bir boya tekniği kullanılmamaktadır. Gereken kalite de aksesuar kullanılmaması ayrıca başlı başına bir problem olarak ortada hep var olmuştur.

Demir doğrama ile kapı pencere yapılması her zaman problemlerin merkezi haline gelmenize sebep olmaktadır. Isı yalıtımı konusundaki sıkıntıları ve hava sızdırmazlığı ile günümüz şartlarında kullanım dışı kalmıştır. Paslanma tehlikesini saymak dahi gereği duymuyoruz. Özellikle açma kapama aksesuarlarının yetersizliği kullanım konforunu hep eksiltmiştir. Öncelikle demir profilin çapaklardan iyice temizlenmesi ve gerekli antipas müdahalesinin yapılmasının ardından boyanmalıdır. Köşe kaynaklarının dikkatlice taşlanması ve temizlenmesi gerekir. Bütün bu yapısı gereği ortaya çıkan olumsuz teknik detaylar demir doğramanın uygulanma imkanını ortadan kaldırmıştır.

Pvc doğrama başlangıçta hızla gelişen kentleşme ve yoğun konut ihtiyacına çözüm olarak seri üretim kabiliyeti ile ön plana çıkmayı başarmıştır. Pratik üretim teknikleri ve fiyat avantajı ile hızla yaygınlaşmış ve başarılı sonuçlar almıştır. Aksesuar yan sanayi de gereken desteği vermiş ve ortaya ihtiyaçlara cevap veren kapı pencere sistemleri çıkmıştır. Ancak; çok kazanma ihtirası gerek ana profil üreten fabrikalar olsun gerekse kapı pencere üretip montaj yapan firmalar olsun bazı hataları bilerek veya bilmeyerek göz ardı etmişlerdir.

Pvc doğramanın ana taşıyıcı yada bağlayıcı unsuru olan galvaniz profilden üretilen destek sacıdır. Kaynak makinalarında birleştirilen köşeler destek sacı sayesinde mukavemet kazanır.