Cam Balkon Perdesi İzmir Seçenekleri Neler?

Cam balkon yaptırmak uzun soluklu düşünme, araştırma ve montaj süreci olarak sizi biraz yordu. Tam her şey bitti derken cam balkon perdesi İzmir seçenekleri neler? diye düşünceler içerisinde buldunuz kendinizi… Balkonunuzu camlama sistemleri ile kapatmayı düşünürken farklı bir çok model sizi tercih noktasında epey zorladı! Üstüne birde cam balkon perdesi İzmir için kararsızlık bulutları zihninizi doldurmaya başladı. Bu yazımızda cam balkon perdesi üzerine detaylıca bahsedeceğiz.

Cam balkon perdesi İzmir
Cam balkon perde çeşitleri İzmir

Balkon Camlama Perde Sistemleri İzmir

Perde sadece pencere veya kapı önüne değil aynız zamanda başka yerlerde de kullanılabilecek geniş renk ve tasarım modelleri ile karşınızda sizi zorlayacak bir seçim. Bu konu üzerinde düşünmeye başlamadan önce perde tarihi ile kısa bir bilgi vermek yararlı olacaktır. Balkon camlama perde sistemleri İzmir hakkında aydınlanmadan önce bu konuya tarihsel gelişimi ile alakalı perspektiften bakalım istedik.

Cam balkon çeşitleri İzmir
Cam balkon perde modelleri İzmir

Perde Tarihi Gelişim Süreci

İnsanlık tarihi kadar eski bir geçmişe sahip olan eski insanların oturdukları yerlerin kapılarını postlarla örtmeleriyle serüvenine başlamış, halıyla kilimin tarih sahnesine girmesi ve ardından çeşitli dokumaların artmasıyla gelişimine devam etmiştir. Cam Balkon Perdesi İzmir

Balkon camı perdesi İzmir
Balkon camı perdesi İzmir özellikleri

Pencere perde
İnsanların evlerinin dışarısıyla tek bağlantısı uzun süre kapılar olmuş, pencereler sonradan hayatlarına girmiştir. Araştırmacılar bu yüzden pencere perdesinden ziyade kapı perdesi üzerinde dururlar.

Eski Mısırlılar perdeyi yaygın bir biçimde kullanmışlar, pencerelerine ucuz ya da pahalı mutlaka perde asmışlardır. Antik Yunan ve Roma dönemlerindeyse tapınak ve iç mekanlar, üzeri baskı tekniğiyle süslenmiş resimli keten kumaşlarla dekore edilmiştir.

cam balkon mekanik perde İzmir
Cam balkon perdesi İzmir

Tahta Pencere
Tarihi kaynaklara göre pencereye doğru düzgün ilk perdeyi Latinler asmış, fakat Orta Çağ’da çok küçük tasarlanan pencerelerde perde merde kullanılmamış, tahta kepenkler çekilmiştir. Orta Çağ’ın orta yerinde kalan insanlar, yaşadıkları ortamın tekinsizliğinden pencerele perde yerine tahtalar çakarak, etraflarını da balmumuyla sıvayarak kendilerini güvenceye almışlardır.

Romalılar evlerinde otururlarken güneşten korunmak için “velum” diye adlandırdıkları bir perde sistemi kullanmışlardır. Cam Balkon Perdesi İzmir konusundan şu an epey uzak bir tarih diliminden bahsettiğimizin farkındayız.

cam balkon perde fiyatları İzmir
Cam balkon fiyatları 2021 İzmir

6. yüzyıldan itibaren Bizans ve ona bağlı eyaletlerde ipek dokumacılığı artınca bu gelişme perdelere de yansımış ve bugünkü stor perdenin temelleri atılmıştır.

Yine o dönemlerde sadece dekoratif amaçlı değil ısı yalıtımı sağlamak için de kullanılan perdeler, daha çok soylu kesimin işine yarıyordu. Soylular pencerelerine yün perdeler asıyorlar, yoksullar ise bu perdelere dışarıdan bakıp içlerini çekiyorlardı. Yataklarda perde kullanımı da bu döneme denk gelmiştir. 19. yüzyılda Cenova, Floransa ve Milano’da gösterişli kadifeler yapılmış ve dönemin perde kumaşlarında gündelik olaylar veya efsaneler resmedilmiştir.

cam balkon perdesi İzmir
Cam balkon renkleri İzmir

Rönesans döneminde perdeler işlemelerle zenginleştirilmiş, 16. yüzyılda İtalyan ve Fransız dekoratörler zarif desenli, zengin bordürlü, parçalı ve kısa perdeleri tercih ederek perdenin çeşidine çeşit katmışlardır.

17. Fransız ve İtalyan tarzında kabartmalı, ikili perdeler kullanılmış, 18. yüzyılda ise işin suyu çıkarılarak ne kadar pahalı malzeme varsa onlardan perde yapılmıştır.

Ülkemizde ise perdecilik 17. yüzyılın ikinci yarısından itibaren Batı etkisinde kalan kumaşlardan yapılmış, o gün bugündür perdeler akşam olunca çekilmiş, sabah olunca açılmıştır.

Kaynakça: https://www.nasilyap.net/perde-tarihi/

cam balkon perdeci İzmir
Cam balkon perdeci atölyesi İzmir

Cam Balkon Stor Perde İzmir

Stor perde taktırmaya karar verdiniz… Buraya kada sorun yok. Burada önemli olan ne zaman karar verdiğiniz! Cam balkon yerine takıldıktan sonra mı kara verdiniz? Yada cam balkon yaptıracağınız firma ile işin başında perde işini görüştünüz mü?

Eğer cam balkon takıldıktan sonra konuştu iseniz sorun karşınızda sevimsiz hali ile duracaktır. Çözüm mü? Biraz daha kısıtlandınız!… Kim seçeneklerin karşısında köşeye sıkışmış olmaktan mutlu olabilir. Cam balkon stor perde taktırmanız artık zor gözüküyor.

Cam balkon stor perde İzmir
Cam balkon stor perde İzmir fiyatları

Çünkü size gereken perde takmak için en az 8 cm veya 9 cm’lik bir üst boş alan gerekecektir. Boş alan derken tamamen boş değil, yukarıda cam balkon sisteminden bağımsız bir stor perde takma profilinden bahsediyoruz. Cam balkon takıldıktan sonra artık çaresiz kaldınız; size gereken bu alanı oluşturma şansınız ortadan kalkmış durumda.

Eğer cam balkon karar verme sürecinde perde için konuşmalar içerisine girdi iseniz; siz şanslısınız… Uzman bir keşif personeli doğru çözüm önerisini masaya koyacaktır. PERDE PROFİLİ, ayar profili ile karıştırılan bu ürün tamda bu sorunun çözümü için tasarlanmış alüminyum profil. Perde profili en az 9 cm genişliği ile her türlü perde seçeneğine karşı iyi bir ürün. 

cam balkon perdesi fiyatları İzmir
cam balkon perdesi 2021 fiyatları İzmir
Stor Perde Nedir? 

Yeni bir eve taşınırken karar verilmesi gereken konulardan bir tanesi de perde seçimidir. Perdeler de ev dekorasyonunda ve izolasyonunda büyük öneme sahiptir. Son yıllarda en çok tercih edilen perde türlerinden bir tanesi de stor perdelerdir. Peki stor perde nedir ve nerelerde kullanılır? Bu yazımızda stor perde özellikleri ve kullanım alanları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Cam Balkon Perdesi İzmir

Stor perde tanımını kısaca şu şekilde yapabiliriz: Perde kumaşının alüminyum boru üzerine zincirler ile motorlu veya yaylı bir mekanizma ile rulo şeklinde sarılması yöntemi ile çalışan bir perde tipidir. Bu özel perde tipinde perdenin daha düzgün ve gergin gözükmesi için en alt kısmında lama profil adı verilen özel parçalar bulunmaktadır. Temizlik açısından da çok avantajlı olan stor perdeler, evlerde, ofislerde, alışveriş merkezlerinde ve aklınıza gelebilecek her yerde kullanabiliyorsunuz. Eğer siz de hazırsanız stor perde çeşitlerini birlikte detaylı bir şekilde inceleyebiliriz. Cam Balkon Perdesi İzmir

Stor Perde Çeşitleri

Son yılların en popüler perde türü olması nedeni ile birçok çeşidi de bulunan stor perdeler, her türlü ihtiyaca cevap verebilmektedir. Stor perde kumaş çeşitleri olarak pamuk, polyester, şantuk, black-out ve keten ön plana çıkan ve en çok tercih edilen türlerdir. Karartma kumaş türleri, diğer bir adıyla black-out, genellikle iş yerlerinde toplantı salonları ve karanlık bir ortam oluşturulmak istenen mekanlarda kullanılmaktadır. Özellikle sunum yapılan ve projektör kullanılan yerlerde black-out perdeler olmazsa olmazdır diyebiliriz. Ortamı tamamen karartarak iş toplatışına hazır hale gelmeniz için en büyük yardımcılarınızdan biri olacaktır black-out stor perde! Ayrıca, yatak odası gibi mahremiyeti yüksek odalarınız için de black-out stor perdeleri seçebilirsiniz. Cam Balkon Perdesi İzmir

Arka yüzü PVC malzeme ile kaplı olan bu kumaş türünün ışık geçirgenliği sıfır denecek kadar azdır ve güneşten hiçbir şekilde etkilenmiyorlar. Black-out stor perde türünün aksine keten kumaş türleri güneşten en çok etkilenen ve yıpranan kumaş türüdür diyebiliriz. Öte yandan pamuklu stor perdeler çok hassastır. Pamuklu stor perdeler yıkama ve temizlik işlemine uygun olmadıkları için toz almayan ve kolay kolay kirlenmeyen alanlarda kullanılmalıdır. Stor perdelerin bir diğer önemli özelliği ise, stor perde kumaşlarının kırılganlığı ve yıpranmayı engelleyici ve yoğunlaştırıcı işlemlerden geçirilmiş özel kumaşlardan yapılmış olmasıdır. Stor perde kumaşlarının bu şekilde üretilmesinin nedeni ise stor perdenin rulo şeklinde sarılırken sağa sola doğru sarkmasının önüne geçmektir.

Stor Perde İzolasyon Özellikleri

Diğer tüm perde çeşitlerinde olduğu gibi stor perdeler de ısı izolasyonu açısından önemli katkı sağlamaktadır. Özellikle duvara, tavana ve doğrama üzerine montaj edilebilen stor perdeler, çok fazla güneş gören pencerelerde ısı izolasyonunda kilit rol oynamaktadırlar. Kendi stil ve zevkinize uygun olarak, binlerce doku ve desen seçeneklerine sahip sayısız stor perde çeşidi kolaylıkla bulabilirsiniz.

En alt kısmına farklı model ve kesimler uygulanabilen stor perdelerin uç bölümlerine ek olarak işleme ve boncuk gibi süslemeler de kolayca uygulanabilir. Özellikle son yıllarda popülerliği daha da artan stor perdeler ofislerde sade ve düz kesimli modeller olarak daha çok tercih edilirken, evlerimizde genellikle daha canlı ve renkli, farklı desenli ve süslü kesimlere sahip modeller tercih edilmektedir.

Stor Perdeler Nasıl ve Nerede Kullanılır?

Son yıllarda stor perde kullanımının artmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi de çok pratik bir ürün olmasıdır. Pratikliği ve kolay temizlenebilir olması nedeni ile her odada kolaylıkla kullanabileceğiniz stor perdelerin renk ve desen seçimi tamamen kişisel zevkinize ve istediğiniz dekorasyon tipine göre değişir. Bu yüzden stor perde almadan önce perdeyi hangi amaç ile alacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Örnek vermek gerekirse, yatak odası gibi mahremiyeti yüksek bir oda tipinde black-out kullanmak daha doğru bir seçim olacaktır. Evinizin bazı odalarında klasik perde türü bazı odalarında ise stor perde tercih edebilirsiniz.

Yapacağınız farklı kombinasyonlar evinize farklı bir hava ve tarz katabilirsiniz. Genellikle desenli ve pastel renkli perdeler çocuk ve genç odaları için tercih edilmektedir. Renkli stor perdeler ayrıca mutfaklarda da sıklıkla kullanılmaktadır. Düz renkler veya sade desenler ise genellikle evlerin salonları ve oturma odaları için tercih edilmektedir. Stor perde alırken renk ve uyum tamamen sizin kişisel zevkinize kalmıştır. Ancak en önemli nokta, alacağınız stor perdeyi hangi amaçla kullanacağınız dır.

Stor perde seçimi yaparken kesinlikle bir kısıt ya da kıstas yoktur. Kendi dekorasyonunuza uygun olarak düz ya da desenli, renkli ya da renksiz perdeyi istediğiniz odada gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Stor perdeler, kumaş türüne de bağlı olarak kolay kir tutmayan perde türüdür. Stor perdeler bu özelliği ile de temizlik açısından çok pratiktir. Her türü olmasa da birçok türü nemli bir bez ile her hafta silinerek çok kolay ve zahmetsiz bir şekilde temizlenebilir.

Eğer bu yöntem size uygun değil ise, stor perde düz bir zemine koyularak kırıştırmadan ve zarar vermeden deterjan, ılık su ve fırça yardımıyla çok fazla güç harcamadan da temizlenebilmektedir. Bu şekilde stor perdelerinizi temizledikten sonra durulama işlemi gerçekleştirebilir ve daha sonra yeniden perde yerine asabilirsiniz. Son olarak, polyester ve keten gibi güneş geçiren kumaşlar için de bu yöntemleri kullanabilirsiniz.

Cam Balkon Zebra Perde İzmir

Zebra perde adı ile alakalı ani zihinsel Afrika seyahatlerine bizi götüren bir tanımlama… Modern ve estetik kullanımı her zaman ön plana çıkarmıştır. Hareketli ama istediğinde ışık sever . İster yarı açık ister tamamen kapalı veya tamamen açık, ne kadar da hareketli dans ediyor!…

Perde çeşitleri hakkındaki bilgileri ev dekorasyonu konusunda geniş bilgilere sahip olan arkadaşlarınızdan ya da bu konuda uzmanlaşmış olan işletmelerden bakabilirsiniz. Zebra perde ismini sıkça duyabileceğiniz bilgili arkadaşlarınız veya perdeler konusunda uzmanlaşmış olan işletmeler, stor perdelerin bir çeşidi olan zebra perdeler hakkında size daha ayrıntılı bilgiler verebilirler. Biz de kısa bir şekilde ‘zebra perde’ ve zebra perde modelleri hakkında bilgi verelim.
Zebra Perde
Zebra perde olarak isimlendirilen perde çeşidi aslında ‘stor perdeler’ olarak adlandırılan ürün grubunun içinde yer alan bir perde modeli olarak gösterilebilir. Yapı olarak stor perdeler arasında yer alan bir perde çeşidi olan zebra perde, ismini görünüşünden almış olan bir perde modelidir.
Özel kumaşı bir mekanizma yardımıyla üst tarafta bulunan boruya bağlanarak yukarı-aşağı yönde hareket eden stor perdelerin bir alt türü olarak tarif edebileceğimiz zebra perdeler, evde ışık almak amacıyla stor perdenin yukarıya kaldırılması gerekliliğini bir nebze olsun ortadan kaldırmayı başaracak şekilde üretilirler.

Zebra Perdelerin Özellikleri

Zebra perdeler, stor perdelerin bir alt modeli olan ve isimlerini görünüşlerinden almış olan perde modelleridir.
Görünüşü zebraların oldukları gibi çizgili olan zebra perdeler, bir çizgisi tül ve diğer çizgisi kumaş olarak imal edilen perdelerdir. Zebra perdeler iki katlı olduklarından, yukarı ve aşağı hareket etmelerini sağlayan stor sistemi de çift kat yukarı ve aşağıya doğru çalışacak şekilde imal edilir. Bu özellik zebra perdelerin tam açarak veya istenildiğinde tam açmadan kullanılabilmesini sağlamaktadır.
Zebra Perdelerin Kullanım Alanları
Şık ve zarif görüntüleriyle yaşam alanlarınızın tüm bölümlerinde, farklı odalarda kullanabileceğiniz zebra perdeler, daha çok mutfaklarda kullanılan perdelerdir. Kalın ve çift yönlü oluşlarıyla hem tül hem de perde yerine geçen bir perde modeli olan zebra perde, iş yerlerinde ve ofislerde de tercih edilen bir perde modelidir.

Zebra perdelerin hem tül hem de perde yerine geçen modeller olmaları, bu perde modelini kullanmayı tercih eden kişilerin katlanmaları gereken perde maliyetini azaltırken, kullanım sırasında da açma-kapama zahmetini, perdeyle uğraşma zahmetini azaltan modeller olmalarını sağlamaktadır.

Çıtaları ile birlikte sökülerek yıkanabilen zebra perdeler, sayılan özelliklerinin tamamı ve kullanıldıkları mekâna yaptıkları estetik katkılar değerlendirildiğinde, birçok kişi tarafından tercih edilebilecek olan perde modeli olarak görünmektedirler.
Son yıllarda üretici firmaların farklı ve ilgi çekici modeller üretmeleri, uygun fiyatları ve sahip oldukları özellikleri ile öne çıkan zebra perdeler, gerçekten de kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen perde modelleri arasında yer almaktadırlar.

Sonuç değerlendirildiğinde, hem gece hem de gündüz kullanılabilen, tam açılarak veya tam açılmadan kullanılabilen zebra perdeler, tüm yaşam alanlarında kullanılabilecek perde modelleri olarak görünmektedirler. Görünüşleri ve farklı renkleri sayesinde kullanıldıkları mekânlara değer katan, maliyet açısından değerlendirildiğinde uygun fiyatlarla satışa sunuldukları ve uzun süre kullanılabildikleri görülen zebra perdeler, evlerine ya da iş yerlerine yeni perdeler almak isteyen herkesin tercihi olabilecek perde modelleri olarak gösterilebilirler.

Kaynakça : https://www.konhaber.com/haber-zebra_perde_nedir-979594.html

Cam Balkon Jaluzi Perde İzmir

Genelde ofislerin tercihi olan jaluzi perde, cam balkon perdesi olarak nadir de olsa kullanılır. Mekanik yapısı bayan müşterilerimizin bu ürünler ile ilgili düşüncelerini olumsuz etkilemektedir. Açıp kapama sırasında oluşan jaluzi dalgaları ve dalgaların sesleri biraz fazla mekanik geliyor kulağa… Bu arada cam balkon için daha fazla bilgi, linke tıklayınız; TIKLAYIN

Günümüzde genel olarak dekoratif amaçlı olarak kullanılan jaluzi perde isimli perdeler sıklıkla kullanılmaktadır.

Jaluzi Nedir Ve Özellikleri Nelerdir?

Geniş renk seçenekleri olan ve farklı alanlarda kullanılabilen ve evlerde veya ofislerde rahatlıkla kullanılabilen Jalûzi perdeler, kaliteli ve ithal olan malzemeler ile üretilmekte ve bu perdeler her türlü dış etkilere karşı oldukça dayanıklı olmaktadırlar. Ülkemizde ve tüm dünyada sıkça kullanılmaya başlayan bu perdeler, her türlü mekâna uygun olarak özel olarak üretilmektedir. Bu perdeler, neme, sıcaklığa ve suya karşı oldukça dayanıklı olduklarından genel olarak uzun ömürlü olmaktadırlar.
Genel olarak mikro denilen ve çok küçük boyutlarda üretilen bu perdeler genişlik olarak 15 ve 25 mm arasında olmaktadırlar. Alüminyum malzeme kullanılarak üretilen bu perdeler, istenilen boyutlarda ayarlanarak kullanılabilirler. Genelde ip ve benzeri bir maddeyle kontrol edilen bu perdeler mekanların güneş ve benzeri dış etkenlerden korunmaları için en ideal perdelerden birisidir. Cam Balkon Perdesi İzmir

Jaluzi Perde Çeşitleri ve Kullanım Alanları?

Jaluzi perde bakımı veya temizliği oldukça kolay olan ve perdeler kapalıyken bile temizlenebilen bir perde çeşididir. Genel olarak bez ve benzeri maddelerle çok kolay temizlenebilen modelde perdeler de bulunmaktadır. Günümüzde üretilen jaluziler iki çeşit olarak üretilmektedir. Bunlardan ilk perde çeşidi Ahşap jaluzi olarak bilinen ve 25 ve 35 mm aralığında genişliği olan perdedir. Bu perde çeşidi kaliteli malzeme ile üretildiğinden uzun yıllar kullanılabilmekte ve kullanıldığı yere hoş ve güzel bir hava katmaktadır. Cam Balkon Perdesi İzmir

Alüminyum Jaluzi Perde

Bir diğer perde çeşidi ise Alüminyum jaluzi olarak bilinen ve 16 ve 25 mm arası genişlikte üretilen ve ahşap jaluzi ‘ye göre oldukça kullanışlı olan bir perdedir. Ahşap jaluzilerin üst kısımların görünmeyen bir makara mekanizması bulunmaktadır. Renk olarak ise bu tip perdeler düz ve sade renklerde üretilmektedirler. Bu perdeler çok basit montaj edilebilmektedir ve bu sebeple de isimleri mikro jaluzi olarak ta adlandırılmaktadır. Cam Balkon Perdesi İzmir
Jaluzi perde şıklığı arayan insanlar tarafından farklı desenlerde, genel olarak ofis ve benzeri çalışma yerlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Ülkemizde bu perdeleri üreten ve montajını yapan birçok yer bulunmaktadır.

Cam Balkon Pliseli Perde İzmir

Pliseli perde veya plicell perde modern inovatif bir ürün… Cam balkonların tamda ihtiyacı. Belkide cam balkon perde kraliçesi! Güzellik tacını hak ediyor. İyi bir oyuncu… İstediğiniz role kolaylıkla girebiliyor. Kapalı, yarı açık, tam açık, ortada, aşağıda veya yukarıda nasıl isterseniz orada sizi bekliyor. Kolay çalışan sistemi kullanıcı dostu. Renk seçeneği ne kadar da çok. Kumaş kalitesi de sizi sınırlandırmaz. Kalite ve desen çeşitleri ile seçenek sörfü sizi bekliyor! Mekanik ve bakımı kolay. Zarif ve şık tasarımları sizinle dost bir ürün cam balkon pliseli perde İzmir.

 Cam balkonlarda popüler! Nedir bu pliseli perde?

Plise perdeler, özellikle balkonlarda sıkça kullanılan, ama doğru kullanıldığında iç mekanlara da uyum sağlayan, şık ve kullanışlı seçenekler. Hem mahremiyetinizi koruyup, hem de ışığa ve manzaraya göre şeklinde oynama yapabileceğiniz bu perdeler, aynı zamanda ısı yalıtımında da etkili. Yazın kapandığında panjur işlevi görüp, sıcağı bloklayıp, kışın soğuğu içeri sokmuyorlar.

Pek çok perdecide, Ikea gibi büyük perakendecilerde plise perde bulabilirsiniz. Yıkanması kolay, odanızın renklerine ve stiline uygun bir perde seçin.

Tavan camları, diğer pencerelerden bağımsız ne yapacağınızı bilemediğiniz pencereler, katlanabilir balkon ve kış bahçeci pencereleri, sürgülü kapı pencereleri veya sade iç mekan tasarımları için bu perdeler iyi seçenekler. Karartmalı veya tül versiyonları mevcut. İhtiyacınızı belirleyip, alabilirsiniz.

Çok ışık alan saatlerde kapatıp, kalan zamanlarda manzaranın ve ferahlığın keyfini çıkaracağınız bir alternatif arıyorsanız plise perdeleri de değerlendirin.perde
Hayatı kolaylaştıran, düzenli ve keyifli…
Balkon, Kırmızı, Plise perde

perde
El emeği detaylar, rahat ve stil sahibi…
Mutfak halısı çift taraflı; gri ve beyaz serin tonların hakim olduğu renk paletine uyum sağlar şekilde, bir tasarı buz mavisi, diğeri gördüğümüz gibi gri. Perdelerde plise perdeler tercih edilmiş; yıkanıp, silinebilen bu perdelerin kullanımından çok memnun Betül hanım.

Beyaz mutfak, Modern mutfak, Ankastre, Mutfak halısı, Halı, Gri, Mutfak, Köşe mutfak, Plise perdeperde
Elif hanımın katlanabilir camlı tatlı Balkon, Mavi

Yatak odasında karartıcı olarak kullanılmış plise perdeler..

Plise perde

Odanızın güzel bir manzarası varsa, dışarıdan görünmeden bu manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Çok fazla camın, sürgülü kapıların bulunduğu odaların perdelerini seçmek de zorluk. Bu alanda koyu renkli plise perdeler kullanılmış.

Cam Balkon Perdesi İzmir pratik fiyat alın…