Cam Balkon İzmir Firmaları | Cam Balkon

Zencambalkon iş odaklı personeli ve çözüm odaklı değerlendirmeleri sürekli misyon edinmiştir. Sadece marka değeri olan sistemlerin satışını gerçekleştirmektedir. Cam balkon İzmir firmaları aramalarında bizi tercih etmenizden mutluluk duyarız. Atölyemizde dikkatli ve titiz üretim süreçleri ile ürünlerimizi hazırlıyoruz. Cam Balkon İzmir ve ısıcamlı cam balkon sistemleri ile taleplerinize karşılık vermek için hazırız. Vizyon cam balkon sistemleri ile İzmir ve Ege bölgesinde müşterilerimizin balkonlarında kaliteli ürünlerimiz ile yaşam alanları oluşturuyoruz.

Sürgülü pergola camlama İzmir

Cam balkon içeriğinde farklı bir çok yapı ürününü barındırır. İzmir yazlık bölgeleri ve geniş balkonları ile sürekli bir balkon camlama talebi oluşturmaktadır. Katlanan camlama, kırılmalı camlama, balkon cam sistemleri, balkon camlama ve katlamalı balkon camı ürünlerimizin CE belgeli aksesuarlar ile sorunsuz çalışmaları için özen gösteriyoruz.

Cam balkon İzmir
Cam balkon İzmir firması

9 yıla yaklaşan tecrübemiz ile uygun fiyatlara ve ödeme koşullarında hizmet üretiyoruz. İzmir ve Ege Bölgesinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Zencambalkon Ucuz cam balkon talepleri ile yollarını ayırmıştır. Ucuz cam balkon mu? İhtiyacı çözen en uygun cam balkon mu? Firma kararımız günlük çözümler değil uzun yıllara dayanan sürdürülebilir bir ürün teslim etmektir.

Cam balkon
Cam balkon firması

Cam Balkon Üretimi Ve Genel Bilgiler

Sistemden genel olarak bahsedilirken, Isı camlı cam balkon, çift camlı cam balkon sistemleri, cam balkon katlanan cam, katlamalı cam, balkon camlama, kırılmalı cam balkon, balkona cam ve sürgülü cam balkon sistemleri olarak da adlandırılır. 8 mm – 10 mm ve çift camlı balkon ürünlerimiz renk seçenekleri ile sizleri bekliyor. İlke olarak önceliğimiz gününde ve sorunsuz bir montaj teslim etmektir.

kaliteli cam balkon izmir
kaliteli cam balkon fiyatları

Isı camlı katlanır ve sürmeli cam balkonsistemleri taleplerinize estetik ve dayanıklı ürünler ile hizmet veriyoruz. Yeni ürünlerimiz ile katlanan cam sistemleri faaliyetlerine devam ediyoruz. Isıcamlı bir cam balkon istiyor iseniz favori serimiz Vizyon markadır…

Balkon camlama İzmir

İzmir balkon yaşam kültürü ile diğer bölgelerden bir adım öndedir. Katlanır cam sistemleri, balkonların en popüler ürünü olmayı kısa sürede başarmıştır. Firmamız kaliteli balkon camı ürünlerinin imalat ve montaj hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Standart dışı cam balkon istiyorum diyorsanız mühendislik ürünü olan Vizyon cam balkon sistemlerini tavsiye ediyoruz.

İzmir sürme cam balkon
cam balkon renkleri

Cam Balkon Faaliyet Alanlarımız

İzmir ve ilçelerine montaj ve ücretsiz keşif hizmetimiz vardır. Deneyimli ekiplerimiz müsait olduğunuz zamanda yerinde ölçü alıp gereken detayları sizinle paylaşacaklardır. Zencambalkon olarak faaliyet konularımız;

Sürgülü camlama İzmir
Sürgülü camlama İzmir

1- İzmir Katlanır cam balkon (Vizyon – Katlanan Gold Plus sistemi)

2- Kış Bahçesi cam cam balkon sistemleri

3- Isı camlı katlanır cam balkon (Isıcamlı Vizyon Cam Balkon)

Katlanır cam balkon İzmir
Katlanır balkon camı İzmir firması

4- Sürgülü cam balkon sistemleri

5- Hareketli Küpeşte Giyotin (Motorlu Giyotin Küpeşte)

6- Krom ve Alüminyum Küpeşte

ahşap desenli sürgülü sistemler izmir

7- Kış Bahçesi

8- Pergola ve Alüminyum pergola

9- Çatı Sistemleri (Akıllı Çatı – Bioklimatik Çatı)

10- Cam Tavan

Zencambalkon
Zencambalkon

Cam Balkon İzmir Sistemleri

Katlamalı sistemler balkonlarımızın koruyucu kahramanları…Ancak beklentilerin çok yüksek olması tüketici ile uygulayıcı firma arasında bazı sorunlar oluşturmaktadır. Piyasada çok ucuz fiyata iş yapıldığına şahit oluyoruz. Alüminyum, cam, aksesuarları ve işçilik maliyetlerinin yüksek olduğu ülkemizde gerçek fiyat dengesi oluşamamıştır. Bir firmanın var olabilmesi maliyetlerinden sonra elde edeceği gelirdir.

cam balkon İzmir
balkon camı İzmir firması

Gelir diyoruz çünkü daha vergi ve devlete ödenecek bir takım tutarlardan bahsetmiyoruz. Ucuz cam balkon kavramını iki türlü ele alabiliriz; 1- Malzemesi Ucuz Kullanılan Cam balkon. 2- Servis ve devamlılık hedefi gütmeyen firmaların ucuz fiyatları. Her iki durumda da camlama sistemini ucuz aldığını düşünen tüketici sonradan daha pahalıya mal olduğunu anlayacaktır. Oluşan sorunlar ve cevapları;

Vizyon camlama İzmir
Vizyon cam balkon İzmir firması

Cam Balkon Sorunları

Bir ürün yoğun talep görüyorsa uygulama elbette bir takım uygulama ve montaj sorunları olacaktır. Cam balkon firmaları ve tüketiciler sık sık karşı karşıya gelmektedirler. Bir cam balkon odasının olmaması çalışma standartlarının oluşmasına izin vermez.

Cam balkon İzmir atölye
Cam balkon İzmir üretim

Cam Balkon Su Aldı

Evet sistem su alabilir ancak damlalıklı kasa kullanılmış ise sızan sular su tahliye oluklarından dışarıya tahliye edilir. Hiç bir firma %100 su almama garantisi veremez. Kasa altlarına eksik silikon çekilmesi, balkon duvarlarındaki çatlaklar ve terazide takılmayan sistemden içeriye su alabilir.

Balkon camlama sistemleri İzmir
Balkon camlama İzmir

Hareketli sistemler su konusunda yüzde yüz çözüm üretmeyecektir. Satış sürecinde müşteriye verilen vaatler ve garantilerin belirsizliği bu konuda net olmayan çözüm ve servis hizmetlerini ortaya koymaktadır.

Cam balkon seçenekleri İzmir
Cam balkon modelleri

Cam Balkona Perde Takılır Mı?      

Evet işin başında perde ile alakalı konuşmadan sözleşme imzaladı iseniz artık iş işten geçti. Sadece her bir,  panelin üzerine piliseli perde veya jaluzi taktırabilir siniz. Perde profili 8 cm genişliğinde özel bir malzemedir. Öncelik her zaman perde profilin düşünülmesi olmalıdır. Stor perde ve zebra sistemleri takmak için en az 8 cm genişliğinde bir alana ihtiyaç vardır. 

Cam balkon sistemleri İzmir
Cam balkon örnekleri

Buda ancak perde profili dediğimiz camlama sisteminin üzerine takılan alüminyum profil malzeme ile mümkün olmaktadır. M2 de 20,-TL fark gelmektedir. Cam balkon için modern ve yeni geliştirilen pliseli mekanik perde sistemlerini önerebiliriz. Ayrıca stor perde takılabilir. 

Balkon camı 2020 fiyatları
Balkon camı 2020 metrekare fiyatları

Katlanır Cam Balkon Bakımı Nasıl Yapılır? 

balkon camlama sistemleri de 2 ayda bir bakım ister. Korkmayın bu bakım basit bir işlemdir. Çeşitli markalarda bulabileceğiniz pas sökücüler ( sektör olarak wd-40 adını kullanıyor) ile rulman tekerlekleri yağlayınız. Ray kasa içini temizleyiniz. Toz ve kirler su ile birleşince çamurlaşacak ve bu çalışma zorlukları ortaya çıkaracaktır.               

Katlanır cam balkon pliseli perde İzmir
Katlanır cam balkon pliseli perde İzmir firması

Hareketli cam panellerin bir araya getirilmesi ile oluşturulan cam balkon sistemleri 3 yılda bir ücretli de olsa bakımdan geçirilmelidir. İleride ortaya çıkabilecek daha büyük sorunların önüne geçmiş olursunuz.

izmir cam balkon fiyatları
füme renkli cam balkon

Koyu renkli cam taktırdım ancak (bazı müşteriler genellikle füme rengine, koyu yada siyah demektedirler) içerisi gözüküyor 

 Balkon camlama  renkleri içerisinde en koyu renk füme cam rengidir. Dışarıdan içerisinin görülmesi olayını detaylı inceleyelim. Balkonun gün ışığına olan yönü önemlidir. Güneye bakan balkonlar da füme  bile daha açık renk olarak görülecektir.

balkon camlama sistemleri İzmir
Balkon camlama İzmir

Ayna hariç içerisini göstermeyen ürün yoktur. Kumlama veya buzlu desenler bile gölge olarak göstermektedir. Bazen de film kaplama ile destek sağlanmaktadır. Ancak özel not düşmek gerekirse az bulunmakla birlikte siyaha yakın bir füme rengi cam toptancılarda bulunur. Metrekarede 40,-TL fark getirmektedir.

Katlamalı camlama İzmir
Katlamalı camlama sistemleri İzmir

Aynı renk ile kapatılan iki balkon, yönlerine, bina rengine, balkondaki eşyaların rengine ve kat yüksekliğine göre gözümüze farklı tonlarda gözükecektir. Burada ek bilgi olarak vermemiz gereken özel bir füme cinsidir (taşıtlar da kullanılan). Oldukça koyu olan bu füme cinsi dışarıdan göstermeyen özelliğe sahiptir. Ancak akşam lamba ışığında gölge olarak görülmek mümkündür.

füme renkli katlanır camlama İzmir
füme renkli katlanan camlama İzmir

 Doğal Gaz Taktırdım Baca Ve Menfez Delikleri Cam Balkona Nasıl Açılır?

ciddi sorunların başında geliyor. Uygulayıcı firma %15 kar elde edebilmek amacı ile piyasa koşullarında iş alma kaygısı ile işinizi aldı, herhangi bir sorun yok her şey çok güzel başladı ve bitti.     

Füme cam balkon uygulamaları
Füme cam balkon

 Siz firmayı aradınız bu durumu bildirdiniz. Firma ücret istedi, sizde müşterinizim bize ayrıcalık gösterin dediniz. SORUN ORTAYA ÇIKTI… Şimdi sonradan yapılacak böyle bir işlemin maliyetine bakalım. 

cam balkon İzmir
cam balkon İzmir firması
 Cam Balkon İzmir Baca ve Menfez Deliği Sorunları

Baca ve menfez delikleri birbirinden en uzak mesafelere takılmak zorundadır. Ölçülerin 55 cm x 200 cm olduğunu varsayalım. 2 metrekare füme temperli 180,-TL (nakliye montaj hariç, sadece firmanın alışı), 2 adet (baca ve menfez) delik açılması 50,-TL’dir. Toplam 230,-TL sadece malzeme maliyeti. İşçilik ve mazot giderleri (tabi bu arada yapılamayan montaj işin içerisine koymuyoruz) 150,-TL. Firmaya toplam maliyeti 380,-TL işte sorun burada. Evet firma sizden bu ücreti almaz ise sürdürülebilir ticari ve servis faaliyetlerini yerine getiremez.

Balkon camlama İzmir firması
Balkon camlama İzmir şirketi

Cam Balkon Cam Filmi Sorunları

 Cam balkona filim kaplama Yapılır mı?                                                                                                                                         Evet kaplatabilirsiniz (çektirebilirsiniz). Çeşitli renklerde filmler mevcuttur. Reflekte dediğimiz gündüz ayna görevi gören kaplama sistemleri de mevcuttur.

Balkon cam sistemleri İzmir
Balkon cam sistemleri model İzmir

Ekip montajı yaptı silikonları çekti ve bize bir kaç gün kullanmayın dedi. Ancak biz sistemi kontrol etmek için açıp kapadık, silikonlar açıldı, Evet en çok yaşanan problemlerin başında gelen sorun. Kurumadan açıp kaparsanız duvar (mermer) ile sistem arasında çekili taze ve yeni olan silikon artık özelliğini kaybedecektir. İki gün sabit kalması gerekmektedir. Çekilen silikon böylece tam olarak adapte olacaktır.

Katlanabilen balkon camlama İzmir
Katlanabilen balkon camlama fiyatları İzmir

Cam Balkon Sisteme Sineklik Taktırabilir Miyim ?

çok sıkıntılı konulardan biri sineklik ürünlerinin takılması…Bu sorunuza iki noktadan değerlendirelim. Katlanır camlama sistemine sineklik takmayı düşünüyorsanız; sistem genişliği 120 cm’i aşmadığı durumlarda dışarıya kutu dönülerek üzerine sineklik takılır.Ancak sürgülü sistemlerde sineklik takılsa bile tam randıman vermez. Sineklik düşünüyor iseniz keşif esnasında mutlaka belirtiniz.

Cam Balkon İzmir Katlanır Sistemleri

Gerçek Avrupalı tasarım Gold Plus cam balkon sistemi Katlanan ile balkonlarda yerini almaya başladı… Farklı bir çok özellikleri ile faydalı bir camlama sistemi. Katlanan sistem ile daha ferah balkonlarda hoş vakitler geçirmeniz için çalışıyoruz. Bilindiği gibi camlama sistemleri ilk olarak Gold sistem olarak üretilmeye başlamıştır. Göç eden kuşların balkonlarda yuva yapmalarını engellemek için düşünülmüştür.

Cam balkon küpeşte İzmir
Cam balkon küpeşte uygulamaları İzmir

1-Ray profiller içerisinde hareketli içeri katlanabilen 8 mm temperli paneller.

2-Panellerin hareketini sağlayan çelik milli rulman tekerlekler (8 adet rulman teker kullanılır).

3-Panellerin arasına takılan alüminyum çıtalar (kıl fitilli).

4-Su tahliyesine imkan veren damlalıklı kasa alt profili. Tahliye deliklerinin açılmış olması gerekmektedir.

Camlama sistemleri İzmir
Camlama modelleri İzmir

5-Üst taşıyıcı ray kasa profili.

6-Gerektiğinde (ölçü farklarında) uygulanan ayar profili.

7-Montajdan sonra perde takılmasına imkan veren perde ayar profili.

8-Çocuk emniyet kilidi.

9-İçeriye doğru katlanıp toplanan kanatları sabitleyen stoklama aksesuarı.

10-Orijinal ham madde aksesuarlar.

11-Kaliteli izolasyon silikon kullanımı.

12-İşinde uzman personel.

13-Firma ciddiyeti ve servis imkanı.

14-Anahtarlı kilit takabilme imkanı

Cam balkon İzmir atölyesi
Cam balkon İzmir üretici atölyesi

15-Kullanılan renkler, Şeffaf, füme, bronz, mavi ve yeşil renk 8 mm ve 10 mm uygulanabilir.

16-Gri renk standart, beyaz, bronz ve Ral renklerinde alüminyum boyanabilir.

17-Ahşap desenli alüminyum pergola altlarına uyum sağlar.

18-Balkon camlama suyu %100 kesmez (sızan suları tahliye eder).

Kış bahçesi işleriniz için BURAYA tıklayabilirsiniz.

İzmir pergola cam balkon
İzmir pergola cam balkon uygulamaları

İzmir Sürgülü Cam Balkon

Mekanlarda ve işletmelerde genellikle eşiksiz sürgülü sistem tercih edilmektedir. Sürmeli sistemlerin emniyeti için üst kasaya özel teker takılmalıdır. Sızdırmazlık 8 ve 10 mm. kalınlığında camlarda %3 hava ve ses kaybı olmaktadır. Ancak ısı camlı sürmeli sistemlerinde sızdırmazlık %100’dür.

kış bahçesi cam balkon sistemleri
kış bahçesi cam balkon

İzmir Sürgülü Camlama Sistemleri

Cam balkon İzmir eşikli sürme kasa profili ve eşiksiz sürme kasa profili kullanılır.

Sürme kanat profilleri 8 mm ve 10 mm olarak seçilebilir.

Alüminyum conta çıtaları tek yönlü (kalın kıl fitilli) veya çift yönlü kenetli sistem kullanılır.

Eşit hareketli panellerinden bir adeti sabit kalır.

Sonsuz kanat imkanı vardır (kasalar eklenerek).

Sürgülü modellerde Sağa ve sola açılım uygulanabilir.

Ortada birleşen sağa ve sola açılım imkanı vardır.

Katlanır cam balkon İzmir
Katlanır cam balkon firmaları

Kanatları kilitleme basma kilit sistemi (içeriden kilitlenebilen) kullanılır.

İçeriden ve dışarıdan kilitlenebilen sürme kilit sistemi takılabilir.

Başlangıç kanadına çift yönlü D kol, H kol veya topuz kol takılmaktadır.

Anahtarlı kilit takılabilir.

katlanan cam balkon İzmir

Şeffaf, füme, bronz, mavi ve yeşil renk 8 mm ve 10 mm uygulanabilir.

Gri renk standart, beyaz, bronz ve Ral renklerinde alüminyum boyanabilir.

Ahşap desenli alüminyum pergola altlarına uyum sağlar.

Cam balkon İzmir suyu %100 kesmez (sızan suları tahliye eder).

Katlanır cam balkon üretimi İzmir
Katlanır cam balkon üretimi

Isıcamlı (Isı camlı) Cam Balkon İzmir

Biraz daha oda havası elde etmek isteyen tüketiciler için doğru ürün ısıcamlı (ısıcamlı) cam balkon İzmir sistemleridir. Çalışma prensibi ve hareket sistemi aynı olan bu sistemde sadece camlar temperli çift camdır. Kullandığımız markalar Katlanan ısıcamlı ve Vizyon Isı camlı ürünlerdir. Eloksal, bronz, beyaz, Ral renkleri ve ahşap desenli transfer baskı boya çeşitleri uygulanabilir. Aksesuarların rahat çalışması tasarım ile alakalı bir konudur.

Cam balkona perde ürünleri
Cam balkona perde

Cam Balkon İzmir Fiyatları

Fiyat faktörü en çok ilgi çeken konu başlığıdır. Fiyat, satın alma isteğimizi ihtiyaçlarımız ile buluşturan temel faktör. İzmir ucuz cam balkon satın alma peşinde olan tüketicilerin acı tecrübeler edindiğini görüyoruz. Kullanılamayan camlama sistemi, sıklıkla arıza yapan aksesuarlar, kalitesiz alüminyum malzemeler ve işçilik ile karşı karşıya kalma tehlikesi her zaman mümkündür.

Cam balkon modelleri İzmir

Cam balkon İzmir, işlerinde fiyat, uygun malzeme, uygun ödeme koşulları ve uygun metrekare fiyatı ile harmanlanıp belirlenmelidir. Fiyatları etkileyen unsurları sırasıyla değerlendirelim;

cam balkon İzmir cam renkleri 

İzmir cam balkon firmaları
İzmir cam balkon modelleri                                                                                                  

 Şeffaf en ekonomik cam rengidir. Füme ve bronz metrekarede %20 daha pahalıdır. Bir örnek vermek gerekirse, gri renk alüminyum profilleri ile şeffaf  metrekare fiyatı 280,-TL iken, füme renkli 290,-TL/metre kare’dir. Burada hesaplamasını yaptığımız sistem tam dolu A sınıfı bir üründür.

Cam balkon İzmir renkleri
Cam balkon İzmir cam renkleri

cam balkon alüminyum profil renkleri

Başlangıç rengi gri renktir. Bronz ve beyaz alüminyum metrekare’de %5 fiyat farkı getirmektedir. Ral renkleri fırın boya seçenekleri metrekare’de %10 fiyat farkı oluşturmaktadır. Ahşap desenli baskı boyalarda fiyat farkı metrekare’de %20’dir.

Cam balkon önü tente
Cam balkon ve tente uygulamaları

cam balkon alüminyum profilleri et kalınlığı

Kullanılan alüminyum profillerin duvar kalınlıkları ağırlığı etkileyecektir. Bu durum fiyatları etkiler ve de et kalınlığı dayanıklılık unsurudur.

Isıcamlı cam balkon İzmir
Isıcamlı cam balkon 2020 fiyatları İzmir

cam balkon İzmir aksesuarlar

Aksesuarlar sistemi çalıştıran bir araya getiren ve sistemi tamamlayan unsurlardır. Aksesuarlar plastik malzemeler, zincir ip, kıl fitil ve tekerleklerden oluşur. Döküm ve çelik olmak üzere 2 çeşit tekerlek vardır. Aksesuar kalitesi sistem fiyatına etki edecektir.

cam balkon İzmir firmaları
cam balkon İzmir firması

Cam balkon İzmir cam Kalınlığı

sistemlerde genelde 8 mm temperli kullanılır. Ancak bazı özel durumlarda (230 cm.’yi aşan yüksekliklerde) 10 mm kullanıldığı olmaktadır. Bazı illerde 160 cm. altı ölçülerde ( ki bu ölçüde yüksekliği 140 cm’e düşmektedir.) 6 mm temperli dahi kullanılmaktadır. 10 mm farkı M2’de ortalama %30 fiyat farkı getirmektedir. Cam ürünleri ile alakalı lütfen CAM kelimesine tıklayınız.

İzmir cam balkon perdesi
İzmir cam balkon perdesi

Cam Balkon İzmir Yardımcı Profilleri

Cam balkon sisteminde uygulama, cam, alüminyum ve aksesuarlardır. Ancak bazı durumlarda ek malzeme kullanımı gerekebilir. Sineklik, perde profili, kutu profiller, alüminyum pervaz profilleri ve benzeri ürünleri kullanabiliyoruz.

Cam balkon yardımcı Malzemeler       

Cam balkon ödeme seçenekleri İzmir
Cam balkon seçenekleri İzmir                                                                   

 Yardımcı malzemeden anladığımız, 40*50 kutu, 50*95 kutu, 40*20 kutu veya 40*40 alüminyum kutu. 20*20 köşebent, 20*40 köşebent, 20*60 köşebent, 20*80 köşebent veya 50*100 gibi köşebentler. Sistemin oturması için gereken pay en az 6,5 cm’dir.

Cam balkon teras kapatma İzmir
Balkon camlama teras kapama İzmir

Balkon mermerinde bu pay olmadığı zamanlarda balkon duvarının iç yüzeyine gereken ebatlarda alüminyum kutu döneriz. Yükseklik ölçü farklarında veya yatay kolon terazi dengesizliklerinde köşebent kullanırız. Tüm bu unsurlar fiyatları etkileyecektir.

cam balkon izmir
füme renk cam balkon

İzmir cam balkon perde Ayar Profili

Kanat çıkışı ray kasanın sıfıra yakın bölgesinden katlanmaktadır. Bu sebeple eğer perde takılacak ise perde ayar profili takılmalıdır.

cam balkon ayar Profili                                                                                                                                   

Ayar profili daha çok tavan da oluşan ölçü dengesizliklerinde kullanılır.

cam balkon diğer Malzemeler

Mermer, küpeşte veya duvar örümü gibi unsurlar fiyatı değiştirecektir.

kaliteli cam balkon izmir

İzmir Cam Balkon Markalarımız

Firma olarak vizyon seri camlama kullanmayı seçtik. Kalitesi ve tasarım üstünlükleri ile bir adım önde olmayı becerebilen Vizyon markası ve Gold Plus sistemi Katlanan katlanır camlama bize de güç katmaktadır.

cam balkon İzmir firma
cam balkon İzmir firma

Katlanan Katlanır Cam Balkon Sistemleri

Katlanan firmamızın yeni tasarım ürünüdür. Hedefimiz daha geniş görüş alanı elde etmektir. Ayrıca yenilenen açma kapama mekanizması ile rahatlık… Kendiliğinden kapanan kılavuz aparatı artık yukarı uzanmanıza gerek bırakmıyor. Kapalı cam panel çıkış kanalı rüzgar ve su sorunlarına ekstra destek sağlar. Katlanan metrekare fiyatları 285,-TL/m2 den başlamaktadır.

Bronz camlı katlanır cam İzmir
Bronz renk camlı katlanır cam İzmir

Neden Cam Balkon Yaptırmaya Karar Veririz?

Ailece uzun zaman oldu konuştunuz ve artık cam balkon yaptırmaya kesin karar verdiniz. Balkonu 4 mevsim kullanmak istiyorsunuz. İşiniz yoğun tempoda geçiyor biraz sakin zaman ihtiyacınız var. Kapalı değil açık alanda rahatlamak istiyorsunuz. Ailenizle balkonda hoş vakit geçirmek sizinde hakkınız.

Balkon için katlamalı cam İzmir
Balkon için katlanır cam İzmir

Cevaplanması gereken bazı sorular olduğundan eminiz;

Camlar kırılmaz cam deniyor acaba kırılır mı?

Evet temperli cama yumruk bile atsanız kıramazsınız. Temperli camlar ancak köşelerinden çekiç gibi sivri uçlu cisimlerle vurulunca kırılabilir. Rüzgarda kırılmaz. Güven içinde kullanabilirsiniz…

Oval cam balkon İzmir
Oval cam balkon fiyatları İzmir

Anlaşmak istediğimiz firma güvenilir mi?

Bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. İşi cam balkon olan üretici veya montajcı firmalarını tercih edebilirsiniz. Sözleşmenin maddelerinin tam olarak yazılmış olmasına dikkat edin.

Ahşap desenli sürgülü camlama İzmir
Ahşap desenli sürgülü camlama seçenekleri İzmir

Balkon camlama sistemleri su alır mı?

Hiç bir firma %100 su almaz diye garanti veremez. Su sızabilir ancak tahliye kanaları ve profilleri suyun içeriye taşmasına engel olur. Su alma olayı sadece sistemle ilgili değildir. İyi bir izolasyon yapılmamış ise su alabilir. Kötü bir izolasyon markası seçilmişse de su alabilir.

balkon camlama su alırmı İzmir
balkon camlama su sorunları İzmir

4- Balkonda ekstra emniyet sağlar mı?

Evet çocuk emniyet kilidi ile çocuğunuza güven içinde balkonda oyun oynama fırsat verin. Hırsızlık olaylarına karşı dışarıdan açılmaması ekstra güvenlik katar.

Ahşap desenli sürgülü camlama İzmir
Ahşap desenli sürgülü camlama metrekare fiyatları İzmir

5- Acaba kaliteli bir cam balkon sahibi olacak mıyız?

Kaliteli bir ürün asla en ucuz cam balkon değildir. Bu konu dikkatinizden kaçmasın. Marka değeri olan sağlam bir bayilik ağı olan cam balkon markalarını seçebilirsiniz. Bazende marka değeri olup ürün değeri olmayan sistemlere fazla para ödeyip yanılmayın. Kaliteli cam balkon nasıl anlaşılır?

a- Çelik rulman tekerlekler polyamid kaplamalı olmalıdır.

Katlanan cam balkon İzmir

b- Cam ara çıtaları alüminyum ve kıl fitil dolgulu olmalıdır.

c- Damlalık profili mutlaka kullanılmalıdır.

d- Kullanılan alüminyum profiller orijinal ham madde ağırlıklı olmalıdır.

e- Aksesuar kalitesi

katlanir cam balkon izmir
katlanir cam balkon uygulamaları İzmir

6- Balkon kapatmayı takacak olan ekip yeterince uzman mı?

Uzman ekip meselesi maalesef ülkemizde üzerinde yeterince düzenleme yapılmayan konuların başında gelir. Olması gereken teknik okullardan mezun olan öğrenciler, okurken 1 yıl cam balkon sektöründe staj yapmalıdır. Böylece elde edecekleri yetki belgesi ile daha iyi şartlarda çalışabilecekler.

Balkon camlama sistemleri İzmir
Balkon camlama sistemleri montajı İzmir

7- Garanti belgesi alabilecek miyiz? Ya da garanti belgesi neleri kapsıyor tam bilmiyorum.

Baştan konuşup üzerinde karar vermeniz gereken konulardan birisidir. Fatura garanti kapsamına alır. Tüketici hakları yasalarında faturanın garanti belgesi yerine geçebileceğinden bahsedilmiştir.

Cam balkon ödeme seçenekleri İzmir
Cam balkon seçenekleri İzmir

Cam Balkon İzmir Fiyatı Hesaplama

Cam balkon ihtiyacınız olduğunda maliyetinizi ortalama olarak çıkarabilmeniz için bazı önerilerimiz olacak;

1- Size gereken bir adet metre

2- Camlama kaplanacak balkonun genişliğini ölçün.

Ahşap desenli katlanır İzmir
Ahşap desenli katlanır camlama İzmir

3- Yüksekliği ölçün(dikkat etmeniz gereken balkon yüksekliği 180 santimetrenin altında ise 180 cm’e tamamlamalısınız)

4- Genişlik * Yükseklik = Toplam Camlama Metrekare alanı bulunur.

5- Toplam metrekare * Metrekare Fiyatı = Ortalama Maliyet

Cam balkon fiyat hesaplama
Cam balkon fiyat hesaplama 2020

Ucuz seri metrekare fiyatı: 450,-TL/M2  —- 9,25 x 450 = 4.162,-TL (Ortalama fiyat)

Katlanır Deluxe Vizyon Camlama: 700,-TL/M2 ——-9,25 x 700 = 6.475,-TL (Ortalama fiyat)

Katlanır Deluxe Vizyon Isıcamlı  Camlama: 1.000,-TL/M2 ——-9,25 x 1.000 = 9.250,-TL (Ortalama fiyat)

cam balkon
Cam balkon firması

Cam balkon İzmir uygulamalarını ve cam balkon sorunlarını okumak için, blok yazımızı okuyabilirsiniz. Sorunlar ve çözümleri bir çok farklı tespitleri ortay çıkarmaktadır. Yazımız için TIKLAYINIZ.

Cam Balkon İzmir 2021 Metrekare Fiyatları

Fiyatların sabit durmadığı ülkemizde cam balkon fiyat listeleri de bu artışlardan etkilenmektedir. Uluslararası piyasalarda borsa üzerinden alınıp-satılan alüminyum ve cam ürünleri kritik maden olarak işlem görmektedir.

Ahşap desenli cam balkon fiyatları İzmir
Ahşap desenli cam balkon fiyatları 2021

İzmir Katlanır Cam Balkon 2021 Metrekare Fiyatları

Şeffaf Cam Gri Alüminyum Metrekare fiyatları : 450,-TL

Şeffaf Cam Ral Boyalı alüminyum metrekare Fiyatları: 480,-TL

Şeffaf Cam Ahşap Boyalı alüminyum metrekare Fiyatları: 510,-TL

Renkli Cam Natural alüminyum metrekare Fiyatları: 500,-TL

Renkli Cam Ral Boyalı alüminyum metrekare Fiyatları: 530,-TL

Renkli Cam Ahşap Boyalı alüminyum metrekare Fiyatları: 560,-TL

Dikkat: 180 cm den aşağı yükseklik ölçüleri 180 cm’e tamamlanır.

Pergola altı cam balkon sineklik
Pergola altı cam balkon sineklik sistemleri

İzmir Sürgü Cam Balkon 2021Metrekare Fiyatları

Şeffaf Cam Natural Alüminyum Metrekare fiyatları : 700,-TL

Şeffaf Cam Ral Boyalı alüminyum metrekare Fiyatları: 750,-TL

Şeffaf Cam Ahşap Boyalı alüminyum metrekare Fiyatları: 800,-TL

Teras kapama cam balkon İzmir
Teras kapama camlama İzmir

Sürgülü cam fiyatlarını, kullanılacak kol (krom veya alüminyum kol) ve kilit sistemleri değiştirebilir. Cam balkon İzmir arayışlarınızın odak noktası; En uygun cam balkon fiyatı, en ucuz cam balkon kaç para, ucuz cam balkon ve en ucuz cam balkon metrekare fiyatları olmamalıdır. Bugün ucuza satın aldığınız bir ürün bir çok sorunu beraberinde taşıyabilir.

İzmir pergola cam balkon
İzmir pergola cam balkon uygulamaları

İzmir Isı Camlı Katlanır Cam Balkon 2021 Metrekare Fiyatları

Şeffaf Cam Natural Alüminyum Metrekare fiyatları : 950,-TL

Şeffaf Cam Ral Boyalı alüminyum metrekare Fiyatları: 980,-TL

Şeffaf Cam Ahşap Boyalı alüminyum metrekare Fiyatları: 1050,-TL

Renkli Cam Natural alüminyum metrekare Fiyatları: 1000,-TL

Renkli Cam Ral Boyalı alüminyum metrekare Fiyatları: 1030,-TL

Renkli Cam Ahşap Boyalı alüminyum metrekare Fiyatları: 1100,-TL

Dikkat: 180 cm den aşağı yükseklik ölçüleri 180 cm’e tamamlanır.

İzmir Isı Camlı Sürgü Cam Balkon 2021 Metrekare Fiyatları

katlanır cam balkon İzmir firma
Katlanır cam balkon firma

Cam balkon işlerinde yenilenen kadrosu ve firma yapısı ile sizlere daha iyi hizmet ulaştırmanın çabasındayız. sektörde kalıcı olmanın yollarını sürekli düşünen firmamız yenilenmenin bilincindedir. Gerek ürün yapısı gerekse hizmet kalitesini yukarı taşımayı ilke edinen yenilenmiş firma yapısı ile Zen bugün ve yarın çalışmalarını bu doğrultuda sürdürecektir.

İzmir pergola cam balkon
cam balkon uygulamaları

Cam balkon İzmir ücretsiz keşif… Marka ve kalite açısından kendini ispatlamış Vizyon sistemlerinin bayisi İzmirmetal, Zencambalkon uygulamalarının mimarıdır. Katlamalı camlama, kırılmalı balkon camı ve katlanan balkon camı işlerinizi en doğru çözüm önerileri ile balkonlarınızla buluşturuyoruz.

Sürmeli cam balkon