Cam Balkon Aksesuarları

Cam Balkon Aksesuarları Kalite Sorunları

Cam balkon sistemleri kurulumu, ek donanımlar sayesinde gerçekleşmektedir. Sistemler genel itibari ile birçok parçadan oluşmaktadır. Dolayısıyla bu parçaların birbirleri ile bağlantısı için veya hareket etmesini sağlayan aksesuarlara ihtiyaç duymaktadır. Aksesuar parçaları kurulum maliyeti içeresinde olduğu için müşteriye ek maliyet oluşturmaz. Fakat müşteri kurulum sırasında, balkon sistemi için ek özellikler talep ettiği takdirde ürün ücretini firma talep edilir.

Cam balkon sistemleri kurulumu; aksesuarları tam ve eksiksiz olarak gerçekleşir. Fakat bazı durumlarda yapı durumuna bağlı olarak ek donanımlar gerektirebilmektedir. Ya da ön hazırlık açısından, kurulum yapılacak balkonda ön çalışma durumu gerekebilir. Bu tür işlemler keşif aşamasında fark edilir ve bu çalışmalara göre fiyat sunulur. Müşteri ek donanım olarak damlalık veya sızdırmaz silikon talebinde bulanabilir. Bu durumda uygun fiyatlar ile bu aksesuarların montajı da yapılır. Ürünler genel olarak tam şartlar düşünülerek tasarlanmış ve montajı bu doğrultuda yapılmaktadır. Aksesuarları da tasarımlara uygun olarak müşteriye ücretsiz olarak verilmektedir.

Cam Balkon Kurulum Aksesuarları

Kurulum ana parçaları; temperli cam ve alüminyum profillerden oluşmaktadır. Temperli camlar sekiz milimetre veya on milimetre olarak müşteriye sunulmaktadır. Aksesuarlar ise birçok parçadan oluşmaktadır. Hareketli tekerler, sürgü aksesuarları, conta fitilleri, kilit sistemleri, sonlama kapağı gibi birçok aksesuarı içermektedir. Ürünler balkon sistemlerine uyum sağlayacak şekilde montajlanır. Ebat farkı veya kalite farkı gibi sorunlar yaşanmaz. Cam balkon sistemlerinin kurulum amacı balkona su girmesini engellemek veya dış ortamdan izole edilmesi, olduğu için bütün aksesuarlar bu şartlara göre üretilmiş ve tasarlanmıştır.

Cam balkon sistemleri hareketli aksesuarları şunlardır; kurulan sistemin açılması kapanması veya hareket edebilmesi, teker yardımıyla olmaktadır. Balkon tekerleri plastik veya metal malzemeden yapılmaktadır. Uzun kullanımlı bir sistem tercih edeceksiniz teker sistemlerinin metal malzemeden olmasına dikkat etmek gerekir. Tekerler çalışma prensibi olarak, rulman yardımıyla çalışmaktadır. Bu da teker sisteminin aslında iki parça olduğu anlamına gelmektedir.

Sabit aksesuarlar ise şunlardır; camların alüminyum ile kesiştiği noktalarda, yalıtım sağlamak amacıyla fitil kullanılmaktadır. Fitil renkleri genel olarak şeffaftır ve bu şekilde montajı sağlanır. Fitil çeşitleri alüminyum ve silikon olmak üzere çeşitlenmiştir. Ürün tasarımına göre uygun fitil montajı yapılır. Camın, alüminyum profil üzerine sabitlenmesi için cam tutucu aparatlar kullanılmaktadır. Haraketli olan camın istenilen noktada durdurulması için stoplama aksesuarı kullanılmaktadır. Güvenlik amacıyla kilit sistemleri geliştirilmiştir. Kilitler plastik ve metal malzemelerden yapılmaktadır. Müşteri dilediği ürünü tercih edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.