Loading

wait a moment

İzmir Pergola Çatı Tavan

İzmir Pergola Modelleri | Teras Kapama | Çatı Ve Tavan İmalat Montajı

Pergola uygulamaları sektörde geniş yer tutmaktadır. Uygulama alanları villa balkon üstleri, zemin üstleri ve kış bahçesi üzeri kapamalarıdır. İlk pergola uygulamaları ahşap malzemeler ağırlıklı olmuştur. Ancak bakım zorlukları ve kısa ömürlü oluşu başka ürünler ile imalat çareleri aranmıştır. Kiremit çatı kaplama ana malzemesi olmuştur. Tavan kaplama ise ahşap lambri ile gerçekleştirilmiştir. Zamanla gelişen yapı malzeme teknolojileri yeni ürünleri gündeme almıştır. İzmir pergola modelleri gelişmiş bir çok uygulama seçeneği ortaya çıkmıştır. İzmir pergola çatı tavan sistemleri dikkat, plan, uzmanlık ve öngörü gerektirmektedir. Kış bahçesi imalat ve montajcısı firmamız çatı ve pergola uygulamalarının dışına çıkamamıştır. Pergola kavramı altında, Çatı, Teras, Tavan ve Taraça kelimelerini de kapsamaktadır.

İzmir pergola

İzmir Pergola Sistemleri

Pergola genel anlamı ile gölgelik anlamına gelir. Kelime kökeni Latince dir. Latince anlamı saçaktır. İtalyanca ise gölgelik manasındadır. Bir çok villa ve konutlarda kullanılır. Yağmurdan korur, kış bahçesi yapımına imkan verir. Ekstra yaşam alanları oluşturur. Pergola (Pergole) yazlıklarda olmazsa olmaz ürünlerdendir. Günümüzde bir çok malzeme ile tasarlanabilir. Tüketiciler işin fiyat kısmı ile daha çok ilgilenmektedirler. Fiyat/malzeme ilişkisini belirleyen seçilen ürünlerdir. İdeal bir pergola için;

1- 2,5 mm kalınlığında demir profiller ile taşıyıcı karkasın yapılması

2- Sandwich panel veya kiremit ile çatı kapaması

3- Demir çatı profilleri üzerine su kontraplağı döşenmesi

4- En az 3 mm. kalınlığında membran ile çatının örtülmesi

5- Demir profillerin boardex veya kompozit ile kaplanması.

İzmir pergola modeli

Pergola Taşıyıcı Profil Sistemleri (Malzemeleri) 

İhtiyacınız olan pergola için keşif yapıldı. Öncelikle karar vermemiz gereken husus taşıyıcı profillerin seçimidir. Bazen estetik veya beğeni unsurları devreye girer seçim yapılırken. Fiyat konusuna etki eden ana kalemlerden pergola taşıyıcı profil sistemleri (malzemeleri) seçimi dikkatlice yapılmalıdır. Fayda ve sorunlarına göz atacak olursak…

İzmir pergola çatı tavan firması

Demir Profil Karkas Uygulamalı Pergola

Demir profil sorunları ve yararları: Demir profilleri dayanıklılık açısından uzun ömürlüdür. Dikkatlice antipaslanır ve boyanırsa sorun çıkarmaz. Ancak kaynak köşeleri iyice temizlenmelidir. Epoksi boya veya özel geliştirlmiş boya-pas koruyucular ile boyanmalıdır.

Pergola sistemleri demir karkas

Dikey taşıyıcı profiller : 80×80, 80×100 veya 100×100 kullanılır. En az 2,5 mm. et kalınlığı olması tercih edilmelidir.

Yatay Aşık Profilleri : 80×80, 60×80 veya 100×100 kullanılır (2 mm. – 2,5 mm. – 3 mm.)

Çatı Döşeme Profilleri : 40×60 veya 40×70 profiller (2 mm. veya 2,5 mm.)

Alüminyum Profil Karkas İskelet

Alüminyum pergola profilleri, seçeneklerin arasında en pahalı olan modeldir. Alüminyum kg fiyatı demir malzemeye göre oldukça yüksektir. 100×100 dikme profilleri ve 60×100 aşık profilleri en az 2,5 mm. et kalınlığında olmalıdır. Kolon kiriş uygulaması rahtlıkla yapılabilmektedir. Natural renk kullanıldığı gibi Ral renkleri ve ahşap desenlerde boyanabilir. Genelde cam çatı kullanıldığı durumlarda tercih edilir.

İzmir pergola alüminyum taşıyıcı profiller

Alüminyum kolonlar zemine bağlantı aparatları ile sabitlenir. Böylece esneme ve oynamaların önüne geçilmiş olur. Cıvata bağlantı aparatları statik değerler hesaplanarak üretilmiştir.

İzmir alüminyum pergola

Ahşap Profil Taşıyıcı Ürünleri

Ahşap profillerin ebatları konusunda seçim çok seçeneklidir. 100×100 veya 80×80 kullanıldığı gibi istenilen ebatlarda taşıyıcı kolon ve aşıklar seçilebilir. Emprenye edilmiş ahşaplar kullanılmaktadır. Emprenye işlemi ahşabın içerisine çeşitli kimyasal maddelerin enjekte edilmesi ile yapılır. Bu şekilde ahşabın dayanma ömrü 10 katı artmış olur. Genelde çam ağacı, meşe ve gürgen kullanılır. En uzun ömürlü ağaç ise tik ağacıdır.

İzmir pergola ahşap kolon

İzmir Pergola Teras Kapama

Teras alanı olan konutların bir avantajı da bu alanların kapatılarak daha yaşanılır hale getirilebilmesidir. Teras zemin ve malzemelerin su ve yıpranmadan korunması teras üstü kapaması ile sağlanır. Bir çok malzeme ile kapama yapılabilir. Cam balkon, pvc doğrama, alüminyum doğrama ve motorlu küpeşte(giyotin) ile kapatma yapılabilir.

İzmir sabit cam tavan teras kapama
İzmir cam tavan kapatma

İzmir Pergola Cam Balkon Ürünleri İle Teras Kapatma

Çatı ve pergola tasarlandı ve kurulumu tamamlandı artık etraf kapatma sistemine karar verilecek. Kullanım amacına bağlı bir çok ürün tercih edilebilir.  Cam balkon ürünleri estetik ve kullanım rahatlığı ile ön plana çıkmaktadır. Temperli camlar normal camdan 6 kat daha dayanıklı hale getirilmiştir. Füme, bronz, mavi ve yeşil cam seçenekleri kullanıma sunulmuştur. Tamamen doğal malzemeden imal edilen camlama ürünleri sağlıklı yaşam için hizmetinizdedir. Natural renk, bronz renk, beyaz renk, Ral renklerinde ve ahşap desenli boyalı alüminyum malzeme kullanılabilir. Katlanır ve sürgülü olarak iki ayrı seride üretilir. Cam balkon ürünleri için TIKLAYINIZ

İzmir pergola şeffaf cam balkon

İzmir Pergola Katlanır Cam Balkon İle Teras Kapatma Uygulamaları

Katlanır cam balkon sistemleri, tam açık alan istenilen durumların başarılı ürünüdür. Sağa sola ve iki yana da açılan mekanizmalar ile kullanılır. Kilit sistemleri dışarıdan zor açılacak şekilde tasarlanmıştır. Damlalıklı kasa modelleri su tahliye sorunlarına başarılı çözüm getirmiştir. Cam arası fitil contaları (şeffaf plastik conta ve alüminyum çıta fitilli) sızdırmazlık da başarı sağlamıştır.

İzmir cam balkon fiyatı

İzmir Pergola Sürgülü Camlama İle Teras Kapatma

Sürgülü camlama sistemleri, daha dar ve alan kaybı istenmeyen alanların kapatma sistemidir. 8 mm ve 10 mm. temperli cam ile üretilir. Sürmeli camlama sistemleri, eşikli ve eşiksiz kasa olarak iki tiptir. Eşiksiz kasa mekanların giriş kapılarında veya geçiş yerlerinde kullanılır. Bir kaç model kilit sistemi vardır. Fotosel kilit(içeriden ve dışarıdan açılabilen) ve basmalı kilit kullanılır. Sağa sola ve ortada birleşen açılım seçenekleri ile tasarlanabilir.

İzmir pergola Beyaz renk şeffaf cam balkon

İzmir Pergola Pvc Doğrama İle Teras Kapatma

Pvc doğrama ısıcamlı veya tam yalıtım istenen durumlarda tercih edilir. İzmir pergola pvc doğrama ile teras kapatma uygulaması ile konfor cam veya sinerji cam seçenekler arasındadır. Nitelikli ısıcamlar için ISICAM kelimesine tıklayınız. Cam içi karolaj desen seçimi ile farklı görsel beğeni geliştirilebilir. Pvc doğrama olarak, açılır sistemleri, sürgülü doğrama, hebeschiebe ve volkswagen sistemleri kullanılır. Beyaz ve laminasyon kaplama renkleri mevcuttur.

izmir pergola plastik doğrama

İzmir Pergola Alüminyum Doğrama İle Teras Kapatma

Alüminyum doğrama profilleri gelişen teknoloji ile tekrar tercih edilmeye başlamıştır. Yalıtımlı(yalıtım ara parçası) kapı pencere sistemleri başarılı uygulamalara imza atmaktadır. Firma olarak Asaş rescara ve Linea Rossa markalarını öneriyoruz. Bir çok ısıcam modeli uygulanabilir. Alüminyum doğal olması, uzun ömürlü ve temizliğinin kolay olması nedeni ile izmir pergola alüminyum doğrama ile teras kapama işlerini başarı ile sonlandırmaktadır.

Alüminyum doğrama teras kapatma sistemleri

İzmir Pergola Çatı Uygulama Örnekleri

Pergola sistemlerinin üst final noktası ÇATI sistemleridir. Çatı bir çok açıdan son derece önemlidir. Sırasıyla ele alacak olursak;

1- Çatı yazın Güneş’in sıcağından korur.

2- Kışın yağmur sularından binayı korur.

3- Yalıtımlı bir çatı ısıtma soğutma giderlerine katkı sağlar.

İzmir pergola çatı kış bahçesi

İzmir Pergola Sandwich Panel Çatı Kaplama

Sandwich panel genel özellikleri;

1- Hızlı ve kolay montaj imkanı

2- Hafif taşıyıcı konstrüksiyon kullanabilme

3- Dayanıklı ve bir o kadarda hafif bir ürün

4- Renk seçenekleri

5- Panellerin üretiminde fabrikasyon kalite standardı

6- Paneller kolay temizlenebilen yüzey yapısına sahiptir.

7- Firesiz malzeme kullanımı(istenilen boy ve ebatlarda üretilebilir)

8- Uzun ömürlü deforme olmayan yapı

9- Isı yalıtım değerleri açısından yüksek fayda

10- Özel çatı formu ile su sızıntılarını kesinlikle engeller

11- Üzerinde bakteri üremesine zemin hazırlamaz.

İzmir pergola sandwich panel çatı kaplama

İzmir Pergola Pvc Kiremit(Duramit) Çatı Kaplama

Duramit(pvc kiremit) çatı kaplama malzemesi özel perfomansı ile konut ve tüm inşaat sektöründe uygulama alanı bulur. Bir çok faydası ile ideal bir üründür. Dış cepheye bakan üst malzemesi anti iklim kaplama amaca yöneliktir. Her türlü iklim koşullarına dayanıklıdır. Yağmur, dolu, kar, don, rutubet ve Uv ışımalarının olumsuz etkilerini ortadan kaldırır. Pvc kiremit sistemleri ana malzeme ve yardımcı ürünleri ile komple bir sistem sunmaktadır. 5 renkte duramit kiremit ve yardımcı malzemeler üretilmiştir. Yardımcı malzemeler;

1- Duvar birleşim malzemesi

2- Mahya (üst – 160 – 120 derece açılı – yan mahya)

3- Mahya bitiş kapamalar (üst mahya – yan mahya)

4- Saçak kapama

5- Dere malzemesi

İzmir çatı kaplama pvc kiremit

Genel Fayda Özellikleri

1- %100 geri dönüşüm özelliği ile çevre dostu… 2- Kir tutmaz, antibakteriyel özelliği ile hijyeniktir. 3- Toprak kiremitlere göre 10 kat daha hafif… 4- B1 yanmazlık kategorisi… 5- Elektrik yalıtımı ile iletken değildir… 6- Mükemmel ses yalıtımı(Rakiplerine göre %10-15 avantajlı) sağlar… 7- uzun yıllar renk özelliğini korur(20 sene)

İzmir pergola çatı tavan firması

İzmir Pergola Singıl Malzeme İle Çatı Kaplama

Şingıl basit uygulaması ve döşeme pratiği ile tercih edilmektedir. Uv ışınlarından arduvaz kaplaması ile etkilenmez. Rengi Güneş ışıkları ile solmaz. Döşeme bittikten sonra üzerinde yürünebilir(yüzeyi stabildir). Şingıl yaprakları kendiliğinden elastik birleşir. Bu işlemi sağlayan unsur, yapıştırma noktalarının Sbs katkılı elastomer bitüm olmasıdır. Esnek, kesilebilir ve bükülmesi yapısında sorun yaratmaz. Yangına dayanıklı yapısı güven verir. Yaşlanma ve donma olaylarına(mevsimsel etkilere) dayanıklıdır.

Altıgen, Dörtgen ve Yuvarlak yaprak şekilleri mevcuttur.

Şingıl çatı malzemesi izmir

Şingıl Özellikleri

Ülkemizde geleneksel çatı kaplama malzemesi olarak sert ve kırılgan kaplamalar kullanılır.Ancak bu malzemelerin neden olduğu sorunlar halk arasında yaygın olarak bilinmektedir.Asfalt kiremit “shingle” size karşılaştığınız bu sorunların hiçbirini yaşatmaz. Şhingle, rüzgara ve kötü hava koşullarına karşı dayanıklı olup kalkma ve uçma yapmaz .

 1. Kiremit ve benzeri çatılara göre daha hafiftir. ( m2’ye ortalama 4 – 5 kg ağırlık verir)
 2. Değişik renk ve modelleri ile yapılara daha estetik ve dekoratif bir görüntü verir.
 3. Şaloma alevi ile kolay uygulanır – İlave aksesuarlara ihtiyaç duymaz.
 4. Yapıya yük getirmez, elastik yapısı sayesinde üzerinde rahatlıkla yürünebilir,
 5. Üzerindeki mineral taslar vasıtasıyla ultraviyole ışınlara karşı dayanıklıdır,
 6. İklim farklılıklarından etkilenmeden uzun yıllar kullanılabilir,
 7. Değişik çap ve ebatlarda her türlü çatıya rahatlıkla uygulanabilir ,
 8. Üzerindeki mineral taslar düşmez – Hafiftir, kolay uygulanır.
 9. Kırılmama özelliği sayesinde bina ömrü boyunca çatınızı ve evinizi korumaya devam eder
İzmir şingıl çatı malzemesi

Neden Şingıl Tercih Edilir?

Aşağıdaki noktalar shingle’ın neden dünyanın en çok tercih edilen çatı kaplama malzemesi olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

 • Çarpıcı görüntü, kalıcı güzellik;
  Shingle çatı kaplamaları çatı kaplama işinde sanatsal bir devrime yol açmıştır.Geniş model ve renk seçeneği tam da sizin hayalinizdeki çatıları ortaya çıkarmanızayardımcı olur.
 • Ekonomik;
  Hafiftir, iskelet maliyetini düşürür. Mahya, dere detayları, baca dibi gibidetayları çözmek ve uygulamak çok kolaydır. Size zamandan kazandırır.
 • Uzun ömürlü;
  Doğru uygulama ile shingle kaplanmış bir çatı, bina ömrü boyunca tam işlev görür.Uzun yıllar sorunsuz bir çatıya sahip olmanızı sağlar.
 • Ahşap konstrüksiyon çatılar , Çelik konstrüksiyon çatılar, Eğimli beton çatılar, Pergolalar, Kameriyeler, Kubbeler …
İzmir pergola şingıl çatı tavan firması

Eğimli çatı kaplama malzemesi olan asfalt kiremit “shingle”, yaygın olarak
kullanılan ve kullanımı her geçen gün artan bir üründür.
Shingle levhaların uygulanması için tavsiye edilen en düşük çatı eğimi % 20′dir.

İzmir pergola balkon camlama bayi

İzmir Pergola Cam Çatı Ürünleri İle Çatı Kaplama

Cam tavan veya cam çatı olarak da adlandırılan özel profillerden imal edilen ve cam kullanılarak yapılan sistemdir. Sabit ve hareketli cam tavan(çatı) sistemleri vardır. Gökyüzü ile beraberliğini her mevsim sürdürmek isteyenlerin yol arkadaşı cam tavan…  Cam çatı sistemleri, iş yerlerinde, ofislerde, konutlarda ve mekanlarda(işletmelerde) kullanılır. Mimari tasarıma ve tüketici beklentileri esas alınarak dizayn edilir. teras kapatma, apartmanlarda iç boşluk ışıklıkları ve kış bahçelerinde kullanılabilir. Sistemin ana malzemeleri alüminyum ışıklık profilleri ve nitelikli cam sistemleridir. Cam çatı-tavan tecrübe ve uzmanlık gerektiren, her aşaması titizlikle takip edilmesi gereken üretim-imalat sürecidir. Sabit cam tavan ve hareketli(motorlu) cam tavan olarak müşterilerimize önerilir.

İzmir cam çatı alüminyum doğrama

İzmir Pergola Sabit Cam Çatı Kaplama

Sabit cam çatı veya sabit cam tavan işi son derece deneyim ve detay çözümü gerektirir. Alt taşıyıcı kolon profilleri çok sağlam ve dikkatlice montaj yapılmalıdır. Kullanılacak taşıyıcı profiller 3 mm.’den aşağı olmamalıdır. Üst kiriş profilleri 70 cm aralıklar ile monte edilmelidir. Gökyüzü ile bağını koparmak istemeyen tüketicilerin tercihi cam tavan(çatı)… Bazen gün ışığından yararlanmak bazende estetik ve görsel beklentiler için talep edilir. Kullanılacak camların kalınlığı en azından 5+5 lamine temperli olmalıdır. Isıcamlı seçenek kullanılacak ise 8+10+6 mm temperli çift cam başlangıç için seçilmelidir. Alüminyum profiller ral renklerinde ve ahşap desenlerde boyanabilir. Tüm yalıtım işlemleri NP1 veya dengi malzemeler ile yapılmalıdır.

Sabit cam tavan sistemleri

İzmir Pergola Hareketli Motorlu Cam Çatı Kaplama

Cam tavan hareket etsin açılsın istenirse, hareketli(motorlu) cam tavan uygulamak mümkündür. Dipteki son kanat üzerine toplanan hareketli kanatlar açık çatı istendiğinde görevini yerine getirir. Seçilecek motorun taşıma kapasitesi yüksek olmalıdır.  Çelik taşıyıcı konstrüksiyon kurgusunun üzerine alüminyum cam taşıma profilleri ile camlar taşınır. Sağlam ve dayanıklı montaj en önemli husustur. Temperli ve lamine cam birlikte kullanılmalıdır. hareketli cam tavan profilleri özel olarak imal edilmiştir. Mekanlarda genişlik ve gökyüzü ile bütünlük hissini artırmaktadır.

Açılır hareketli cam tavan izmir

İzmir Pergola Toprak Kiremit İle Çatı Kapatma

Kiremit çatı klasik bir çatı kaplama sistemidir. Osb veya su kontraplağı ile kaplana çatı üzerine membıran serilir ve üzerine kiremit döşenir. Kiremit pişirilmiş topraktan üretilmiştir. Günümüzde teknolojik yeni nesil kiremitler üretilmektedir. Ancak gözüken ileride çatı kaplama ürünü olarak güneş enerjisinden elektrik üreten paneller kullanılacaktır.

İzmir Pergola Tavan Kaplama Model Ve Çeşitleri

Çatı altı tavan kaplama işleri bir çok malzeme ile yapılmaktadır. İhtiyaca göre ve müşteri talepleri ile bağlantılı malzeme kullanılmaktadır. Döşeme sistemleri tavanda kullanılacak karkas yapısını belirlemektedir. İzmir pergola tavan kaplama model ve çeşitleri sırası ile incelenmelidir.

İzmir Pergola Taşyünü Tavan Kaplama

Taşyünü hafif ve döşemesi pratik bir malzemedir.

Taşyünü Asma Tavan Özellikleri

Taş yünü tavan plakaları içeriği; miktarındaki bazal taşı ihtivası %54, kimyasal materyaller %36 ve % 10 miktarında geri dönüşüme uğramış ham maddenin 3000 C sıcaklıkta sıvı hale getirilmesinin ardından bu sıvının kalıplara alınarak basınca tabi tutulmasıyla üretilen bir malzemedir.

Kullanılan malzemelerin insan yaşamına ve doğaya zarar verici özellikleri bulunmamaktadır. Kanserojen nitelikteki asbest içermeyen değerler ve teknik işlemler tüm panellerde uygulanmaktadır. Projelerimizde kullanılan ürünlerimizin TSE belgesi ve ISO9001 belgeleri mevcuttur.

Taşyünü tavan uygulamada uzman ve deneyimli bir ekip ile doğru sonuç alabilirsiniz. Uygulama yapıldıktan sonra tavanda çıkabilecek sorunların önüne geçmek için tecrübeli ve işinde uzman ekipler ile çalışmak asma tavan sistemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisidir. Yef Yapı asma tavan sistemleri montajında uzun yıllar deneyimi olan kendi ekipleri ile başarılı işlere imza atmaktadır.

Taşyünü Asma Tavan Çeşitleri
1. Düz panel
2. Sarkmalı panel

Neden Taşyünü Asma Tavan Sistemleri?

Yapmakta olduğumuz taşyünü asma tavan sistemlerinin bir çok avantajı bulunmaktadır. Kaliteli iç mekan görünümü elde etmek için asma tavan sistemleri ve bölme duvar sistemleri kombinasyonu kullanması kaçınılmazdır.

-Malzemenin öz nitelikleri dolayısı ile ses yalıtımı için uygundur,
-Yankıyı ve diğer katlara ses gitmesini önler,
-Ateşe dayanıklı muhtevası nedeni ile yangın esnasında tutuşmaz,
-Rutubete dayanıklıdır, nem tutmaz,
-Kolayca sökülüp geri takılabilir, tavan tesisatına kolay erişim sağlar,
-Beyaz rengi nedeni ile ışığı yansıtır,
-Taşyünü paneller istenilen renge boyanabilir,
-İç mimari tasarımları uygulanması için uygundur,
-Görsel açıdan çağdaş, estetik ve kalitelidir.

İzmir Pergola Plastik Lambri İle Tavan Kaplama

Pvc lambri ile tavan kaplama işlemleri dış mekan için seçilebilir. Pvc lambri ile kaplamak için önce karkas hazırlığı yapılmalıdır. 20×40 veya 20×30 profiller ile müsait zemin hazırlanır. Karkas profilleri 60 cm aralıklar ile atılmalıdır. Duvar dipleri ve tavan etrafı köşe profili ile dönülmelidir. Beyaz ve bir çok desende lambri malzeme mevcuttur.

İzmir Pergola Alçıpan malzeme İle Tavan Kaplama

Alçıpan Asma Tavan Yapımı

Alçıpan asma tavan yapımı için öncelikle tavan alçıpan sistemin oturtulması için uygun bir hale getirilmelidir. Tavana çeşitli sistemleri montaj edebilmek için öncelikle paslanmaz daldırma galvaniz tavan U ve tavan C profilleri veya kutu profil sistem montajı yapılmaktadır. Alçı levha profilleri 0.40 ve 0.60 mm sac malzemelerden üretilmiş olmalıdır. Profillerin montajı esnasında çelik dübel, vida, askı çubuğu, askı maşası ve çeşitli pinler kullanılmaktadır.

Tavanda alçı levha profilleri ile tasarıma göre önceden hazırlanan galvaniz veya kutu profil metal iskelete alçıpan asma tavan panellerinin montajı yapılır. Montaj esnasında istenilen kalınlıkta alçıpan levhalar kullanılır. Alçıpan levha kalınlıkları 12.5 mm, 15 mm, 18 mm ve 20 mm’dir. Alçıpan tek kat, çift kat veya üç kat olarak kullanılabilir. Paneller montajlanırken aydınlatma ve istenilen diğer tesisatlar döşenir. Derz bandı ve derz dolgusu gibi malzemeler ile pürüzsüz bir yüzey sağlanır.

Neden Asma Tavan Sistemleri?

Yapmakta olduğumuz çeşitli asma tavan sistemlerinin bir çok avantajı bulunmaktadır. Kaliteli iç mekan görünümü elde etmek için asma tavan sistemleri ve bölme duvar sistemleri kombinasyonu kullanması kaçınılmazdır.

 • İç mimari tasarımları uygulanması için uygundur,
 • Görsel açıdan çağdaş, estetik ve kalitelidir,
 • Her türlü tavana uygulanabilir,
 • Gizlenmesi gereken tesisatları uygun şekilde kapatır,
 • Çeşitli malzemelerden alternatifleri mevcuttur.

İzmir Pergola Ahşap lambri İle Tavan Kaplama

LAMBİRİ ( Lambri ) Nedir ?

Lambiri birbirine geçen ahşap ürünlere verilen genel bir isin olup  ortalama 2 santimetre kalınlığında , 8 cm genişliğinde olan  ahşap kaplama malzemeleridir.Günümüzde bir çok lambri çeşidi mevcuttur ; dar fitilli,geniş fitilsiz,yalı baskı,balık sırtı ,ekli gibi adlarda ve görünümde lambiriler kullanmaktayız.

Lambriler birçok ağaçtan elde edilebilirler.Kaplama sonrası mesleki tabirle dönmeyecek ve çalışmayacak her ağaca fitil çekip birbirine geçmesi sağlanabilir .

İç mekan, teras ve balkon gibi alanlarda duvar-tavan kaplamaları olarak kullanılan lambriler, mekanlarınıza doğal ve estetik olarak yükseklere çıkarmaktadır.  Duvar ve tavan kaplamaları odaları daha sıcak ve rahat kılar.

Bilinenin aksine lambri bulunduğu alanı ışık ve aydınlık anlamında doğru cila ve vernik uygulaması yapıldığı takdirde karartmaz!

Lambrinin kullanıldığı yerlerde şık ve temiz bir görünüm elde edilir. Ahşap lambri kullandığınız yerler, özellikleri sayesinde evinizi, duvarınızı temiz bir görünüm hissiyatı uyandıracaktır

Lambiri fiyatları , kullanılacak lambirinin kalitesine,uygulama yapılacak yerin detaylarına  ve işçiliğe göre değişkenlik göstermekle beraber aşağıda 2018  yılı örnek lambiri fiyat listemizi bilgi vermesi açısından yayınlıyoruz.

Kesin fiyat için keşif talebinde bulunabilir veya WHATSAPP HEMEN FİYAT hattımıza ulaşabilirsiniz.

LAMBİRİ Nerelere Kaplanabilir ,Nerelerde Kullanılır ? 

Ahşap lambirilerin kullanım alanı oldukça geniş olup ev ve ofis iç mekan tasarımlarından dış mekan kaplamalarına kadar bir çok yerde kullanmaktayız.

Evlerde yaşam alanlarının sıcak ve estetik görünüme kavuşması için duvarlarda,tavanlarda,yerlerde sıklıkla ahşap lambiri kaplama işleri yapmaktayız.

Ofislerde zengin ve ferah bir görünüm elde etmek isteyen müşterilerimiz olduğu gibi,restoran ve yemek üzerine kurulu işletmelerde yine en çok tercih edilen malzeme lambiri olmaktadır.

Diğer tüm malzemelerle tam uyumlu olan lambiri ,taş,ferforje demir ve mermer türevi dekor tamamlayıcı olma özelliği de barındırmaktadır.

İzmir Pergola OSB Çatı Kaplama 

OSB çatı kaplama özel olarak üretilen ahşap levhalar ile çatıların kapatılması işlemine verilen isimdir. İnşaat ve dekorasyonun çok çeşitli alanlarında kullanılan OSB levhalar, dayanıklı ve yüksek taşıma kapasitesine sahip olmaları sebebiyle tercih edilmektedir. Hava koşullarından etkilenmeyen, zamanla şekil değişikliğine uğramayan, dekoratif olarak kullanılabilen OSB levhalar ile gerçekleştirilen OSB çatı kaplama uygulamaları, son yıllarda ülkemizde de talep görmeye başlamıştır.

OSB çatı kaplama işinde kullanılan levha, 3 katmandan oluşmaktadır. Katmanlar birbirine dik olarak yerleştirilir. Uzun zamandır çeşitli sektörlerde kullanılan kontrplak malzemeden esinlenilerek üretilen OSB levhalar, üretiminde reçine ilavesi ve yüksek basınç kullanıldığı için dayanıklıdır.

Ağaç gibi kesilebilen, işlenebilen, çivi ve vidalamaya uygun, kırılma – budaklanma gibi sorunlar yaratmayan bu malzeme, geleneksel inşaat malzemelerine en büyük rakip olarak piyasaya sürülmüştür. Amerika ve Kanada gibi ülkelerde ev yapımında da kullanılmaktadır. Betonarme yapının sorunları ve ağırlığı ile uğraşmak istemeyen, işçiliği daha ucuz olan ve çok daha kısa zamanda ev yapımına imkan sağlayan OSB levhalar ile inanılmaz güzellik ve sağlamlıkta evler de inşa edilmektedir.

OSB çatı kaplama, ev yapımında dahi kullanılabilen bu malzemenin çatılarda da rahatlıkla kullanılabileceğinin bir kanıtıdır. Boya, vernik ve benzeri ürünlerle rengi değiştirilebilen, iç dekorasyonda da kolaylıkla kullanılabilen, çatı veya dış yüzey uygulamalarında boya ile dayanıklılığı ve ömrü artırılabilen OSB levhalar, her türlü çatı kaplama işinde de rahatlıkla tercih edilebilir.

OSB çatı kaplama yapılırken ahşap karkas çatı iskeleti kullanılabileceği gibi metal iskelet üzerine inşa edilmesi de mümkündür. Tüm çatı OSB levhalar ile kaplandıktan sonra üzerine saç, membran, shingle gibi çatı kaplaması yapılabilir. Eğer istenirse yeni nesil nano teknolojik boyalarla boyanarak neme karşı dayanıklı hale getirilip, doğrudan çatı örtüsü olarak ta kullanılabilmektedir.

OSB çatı kaplama uygulamalarımız ve fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Çatınızda yapacağımız keşiften sonra hazırlayacağımız proje ile yepyeni bir çatıya kavuşabilirsiniz.

İzmir Pergola Su Kontraplağı İle Çatı Kaplama

EGZOTİK MARİN KONTRPLAK

1-YAT VE GEMİ YAPIM VE TAMİR İŞLERİ.
2-KAROSER SANAYİ (KAMYON VE KAMYONETARAÇ İÇİ VEYA DIŞ
KAPLAMALARI)
3-REKLAM TABELALARI ,BİLLBOARDLAR,TOTEMLER GİBİ.
4-İNŞAAT (ÇATI KAPLAMALARI,DIŞ CEPHE,ŞANTİYE ETRAFI
KAPLAMA,İZOLASYON VS..)
5-KONTEYNER VE TIR GİBİ AĞIR VASITALARIN ZEMİN DÖŞEMELERİNDE
6-MOBİLYA SEKTÖRÜNDE VS ..

KAVAK KONTRPLAK

1-AMBALAJ SANAYİ
2-MOBİLYA SEKTÖRÜ
3-OYUNCAK YAPIMI VS ..

kontrplak Nedir?

Kontrplak üretimi için seçilen sağlıklı ve sık dokulu tomrukların, son teknoloji ürünü makinelerde soyulma tekniği ile elde edilen ince ağaç katmanlarının lifleri ters olarak (suyuna ve sokrasına) ince ağaç katmanları (papel) halinde, istenen kalınlıkta ve kullanım amacına uygun tutkalla yüksek basınç altında preslenerek üretilir. bu üretim aşamaları ürünün, kullanım zamanının uzaması ve dayanıklılığını artırmaktadır.

 

Kontrplak / Kontraplak

Kontrplak ince ağaç katmanlarının fenolik reçine ile yapıştırılmış olarak birbirine çapraz dizilmesi ile ele edilen ahşap paneldir. Kontrplaklar en az üç adet 1,5…3,2 mm kalınlığında ağaç katmandan üretilir. Katmanlar, üstüste gelenlerin lif yönleri birbirine dik olacak şekilde yerleştirilir. Panelde her zaman tek sayıda katman olur, böylece yüzey katmanlarının lif yönü aynı olur. Kontrplak paneller sert ağaç katmanları, fenolik film, plastik laminat, doyurulmuş kağıt, fiber takviyeli reçine, boya veya cila ile kaplanabilir.

 

Plywood’un Kullanım Alanları

Son derece hafif olan bir malzeme olan kontrplak ; hafifliğe rağmen mekanik bir dayanıklılığa sahip. Kalıp işlerinden iç bölme ve çatı kaplama işlemlerine iskele platformlarının yapımından parke, zemin endüstrisine, büro mobilyalarının yapımından masa, sandalye yapımına kadar birçok sektörde tercih edilmektedir.

Ofis Bölme Sistemleri

İzmir yükselen Kule inşaatları ve Plaza şantiyeleri ile ofis bölme talebini yoğunlaştırmaktadır. Firmamız İzmir cam ofis sistemlerinde özgün çözümler ile önerilerini teklif olarak hazırlamaktadır. Zenc+, ofis bölme sistemleri için BURAYA tıklayınız.

cam ofis bölme sistemleri izmir
ofis bölme sistemleri izmir

 

İzmir ofis bölme firması telefonu

Cam Balkon Sistemleri

Cam balkon sistemleri, güvenerek müşterilerimize sunabildiğimiz Asaş 8 mm katlanır camlama sistemleri…

cam balkon izmir renkleri

İletişim

İzmir ofis bölme iletişim